Otvorte okná a posuňte posuvník. Zabudnite na vlhkosť na oknách

zaparene vlhke okna

Vlhkosť na oknách neznamená nič dobré. Je to znak toho, že vlhkosť v miestnosti je príliš vysoká, a odtiaľ je už len krok k výskytu plesní na stenách. Vysvetlíme vám, ako sa tomu vyhnúť.

Na jeseň a v zime, hneď ako vstanete z postele, si môžete všimnúť, že sa na oknách usadili kvapky vody. Ak sa táto udalosť stala raz alebo dvakrát, nie je sa čoho obávať. Ak sa však opakuje pravidelne, musíte byť na pozore. Je to znak toho, že v miestnosti je vysoká vlhkosť a vetranie nefunguje tak, ako by malo.

Vlhkosť na oknách – odkiaľ pochádza a ako sa jej zbaviť?

Tento jav má svoj vlastný špeciálny termín, ktorý sa nazýva zber rosného bodu. Spôsobuje ho veľký teplotný rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou stranou okna. Vlhký vzduch na oknách kondenzuje, čo spôsobuje, že sa na nich objavuje voda. To však nie je jediný dôvod, prečo k tomu dochádza. Môže sa tiež stať, že sa voda zhromažďuje vo vnútri okien.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte rolku z toaletného papiera. Je až neuveriteľné, čo všetko dokáže

Najčastejším dôvodom sú netesné okná. V takom prípade je vhodné vyhľadať pomoc odborníka, ktorý vám pomôže problém vyriešiť. Ak konzultácia nie je potrebná, môžete problém so zhromažďovaním vody na oknách vyriešiť sami. Ako to môžete urobiť? Začnite kontrolou vetracích otvorov. Mali by byť čisté a zbavené prachu, pretože len tak môže vetraním prúdiť vzduch.

Zmeňte režim okien. Pomôže vám to zabrániť nadmernej vlhkosti.

Nezabudnite pravidelne vetrať miestnosti. Pred odchodom z domu otvorte okná v každej miestnosti a nezabudnite otvoriť všetky dvere (samozrejme, nie vchodové). Znížite tak vlhkosť vo svojom byte. Oplatí sa tiež investovať do pohlcovača vlhkosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nesušte oblečenie na radiátore. Toto sú najdôležitejšie dôvody

Môžete si ho kúpiť v každom obchode pre domácich majstrov alebo na internete. V rámoch plastových okien je špeciálny zámok, ktorý umožňuje zmeniť režim zo zimného na letný. V zimnom režime sú okná úplne utesnené a v letnom režime cez ne prúdi viac vzduchu. Ak chcete zlepšiť cirkuláciu vzduchu vo svojom dome, nastavte režim podľa ročného obdobia.

Ako nájdem zámok? Otvorte okno na odkrytie. V ráme si všimnete malý rámik, v ktorom nájdete skromne veľký kolík alebo valček. Jednoducho ho otočte naruby a zmeníte režim na svojich oknách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *