Pridajte do prania kocky tohto a už nebudete potrebovať žehličku

pranie 1

Pranie bielizne je pre mnohých skutočnou nočnou morou. Kým sa oblečenie vráti do skrine, celý proces zvyčajne trvá niekoľko dní. Poslednou fázou je nenávidené žehlenie. Pozrite sa, ako vám kocky ľadu pridané do bielizne uľahčia život.

Ukazuje sa, že domáce práce nemusia byť otravné. Stačí malá zmena v rutine a rýchlo sa stanú príjemným spestrením. Zvyčajne kupujeme drahé čistiace prostriedky s biednymi výsledkami a pritom stačí trochu práce a máme po problémoch.

Ako fungujú kocky ľadu na pranie?

Tento trik pozná malá skupina ľudí, ktorí už dávno zabudli, čo je to žehlenie. Všetko, čo potrebujete, sú kocky ľadu a vyprané a usušené oblečenie, ktoré treba hodiť do bubna sušičky. Až potom pridáte ľad, nastavíte čo najvyššiu teplotu a spustíte program na osvieženie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci zbytočne platia veľa za vodu. Stačí urobiť trik pri splachovaní

Počas tejto doby sa kocky začnú rozpúšťať a po skončení sušenia bude oblečenie vyzerať ako čerstvo vyžehlené. K zázraku dôjde, pretože pri otáčaní bielizne v bubne sa objaví para. Jej pôsobením sa odstraňujú záhyby. V skutočnosti by sa dokonca dalo povedať, že kocky ľadu vhodené do sušičky budú fungovať ako parná žehlička, a pritom sú oveľa lacnejším riešením.

Ďalšie triky na jednoduché žehlenie bez žehličky

  • Kocky ľadu na pranie nie sú jediným spôsobom, ako žehliť oblečenie bez žehličky. Ak nemáte po ruke žehličku, keď ste preč, nič nie je stratené. Zmačkané oblečenie jednoducho zaveste na vešiak a potom si ho vezmite so sebou do kúpeľne. Najlepšie je, ak sa chystáte kúpať, pretože vzniknutá para bude pôsobiť ako žehlička. Žehlenie oblečenia touto metódou bude možné vďaka gravitácii a vlhkosti.
  • Môžete si tiež pripraviť domáci a lacný sprej na žehlenie. Stačí zmiešať 1,5 šálky vody, 1 polievkovú lyžicu octu a 1 čajovú lyžičku kondicionéru na vlasy. Kľúčom k úspechu je ich dôkladné premiešanie. Ak je vôňa octu neznesiteľná, použite niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Prípravok nalejte do fľaše s rozprašovačom a potom aplikujte na pokrčené oblečenie.
  • Dobrý nápad je tiež pripraviť si žehliaci prostriedok z 2 zložiek: 1 pohár teplej vody a 1 čajovú lyžičku zmäkčovadla, ktoré má antistatické vlastnosti.
  • Sušič vlasov je prostriedkom na záhyby. Stačí nastaviť jeho výkon na čo najvyššiu hodnotu a potom nasmerovať prúd teplého vzduchu na oblečenie. Po niekoľkých okamihoch uvidíte, ako sa záhyby narovnajú.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte pravidelne a budete mať zdravé črevá a štíhlejší pás. Vedci nepochybujú o tom, že

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *