Oznámenie o bombe v košickej nemocnici: polícia evakuovala pacientov aj personál

bomba kosice nemocnica

Košice – Železničná nemocnica v Košiciach sa dnes stala terčom anonymného oznámenia. Na e-mailovú adresu zariadenia dorazila správa, že v budove sa nachádza bomba.

bomba kosice nemocnica

Na miesto okamžite dorazili všetky záchranné zložky – polícia, hasiči aj zdravotníci. Časti nemocnice boli preventívne evakuované, pričom pre pacientov a personál zabezpečili evakuačné autobusy.

Nechcete zmeškať to najdôležitejšie?

Majte tie najlepšie články z Plenum.sk priamo vo svojom telefóne zadarmo. Pridajte si nás do Google zdrojov a buďte v obraze skôr ako ostatní.

„Na mieste sú vykonávané všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia,“ uviedla polícia. Budovu prehľadáva policajný psovod so služobným psom, ktorý prehľadáva nielen lôžkové oddelenia, ale aj pivničné priestory.

Podľa dostupných informácií zatiaľ nebolo potvrdené, či sa výbušnina v nemocnici skutočne nachádza. Polícia celú udalosť intenzívne preveruje.

Incident spôsobuje obmedzenia v chode nemocnice, avšak zložky integrovaného záchranného systému situáciu koordinujú tak, aby bola zachovaná bezpečnosť pacientov aj zdravotníckeho personálu.

Staňte sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľajte článok

Plenum.sk je slovenský online magazín prinášajúci overené informácie a praktické rady od roku 2022. Každý mesiac nás navštívia státisíce čitateľov hľadajúcich inšpiráciu a prehľad o dianí doma i vo svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *