Pacienti ostali v šoku. Lekárka pýta za vyšetrenie peniaze. Za 10 minút chce takúto sumu

Untitled 1 2

Ceny energii rastú, inflácia je vysoká, ľuďom ostáva v peňaženkách stále menej a menej a to nie je všetko. Ďalšia priplácanie prichádza aj u lekárov.

Pacienti v jednej z bratislavských kardiologických ambulancií čaká nemilé prekvapenie. Chcete sa vyšetriť?Tak plaťte!

Oznam o platení za vyšetrenie šokoval nejedného Slováka.

„Milí pacienti, vzhľadom na enormné zvýšenie prevádzkových nákladov ambulancie – nárast cien energií, nájomného, zdravotníckeho a spotrebného materiálu – už nie sme schopní udržať prevádzku bez dodatočných zdrojov.“ Takto sa začína oznam, ktorý je vyvesený na dverách ambulancie. 

Lekárka v ambulancii vysvetľuje, že platby zdravotných poisťovní za zdravotný výkon sa dlhé roky nemenia v súčasnosti sa dostávajú do situácie, že pokrývať prevádzkové náklady ambulancie je problematické.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Len vložte do rúry na pečenie a zapnite. Bude sa lesknúť ako nová
ambulancia kardiologia prevadzkove naklady

Nová suma za vyšetrenie „kompenzácia prevádzkových nákladov ambulancie“ zaviedli od 3. januára tohto roku. Nejde pritom o zanedbateľné sumy. „Výška poplatku je pri trvaní vyšetrenia do 20 minút 10 eur a pri trvaní vyšetrenia nad 20 minút vo výške 20 eur,“ uvádza sa v ozname, píšu Topky.sk

„Mám nový poplatok, pretože sa mi zo dňa na deň navýšili náklady na nájomné o 100 %, takisto náklady na zdravotný materiál išli nenormálne hore,“ odôvodnila Katarína Kováčová, kardiologička z Bratislavy. Lekárka hovorí, že poisťovne jej stále platia rovnako a od štátu sa pomoci nedočkala, píše portál Správy RTVS.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Všímajte si stopku banánu a zistíte, či je nasiaknutý chemikáliami

Lekárka nové poplatky riadne nahlásila v Samosprávnom kraji a tak si splnila svoju povinnosť. Problém by nastal, ak by si účtovala za vyšetrenia hradené poisťovňou,  alebo ak by bez zaplatenia lekár odmietol pacienta vyšetriť.

“Samozrejme, že ich vyšetríme aj bez toho, nikomu sa to vyšetrenie neodmietne, len pre to, že to nechce uhradiť,“ dodala Kováčová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *