Pijete perlivé vody? Mali by ste vedieť, čo vám to robí s telom

perliva voda mineralka
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Na perlivé nápoje nedajú mnohí z nás dopustiť. Sú pre nás oveľa lákavejšie, než obyčajná voda, alebo neperlivé ochutené malinovky. Pokiaľ aj vy patríte k ľuďom, ktorí si na perlivé nápoje potrpia, potom by ste mali vedieť, že hoci vás ich pitie možno po chuťovej stránke uspokojuje, po tej zdravotnej už pre vás takým prínosom nie sú…

Perlivé nápoje môžu spôsobiť…

…dehydratáciu

Perlivé nápoje v sebe logicky obsahujú bublinky, ktoré majú schopnosť zahnať náš smäd oveľa rýchlejšie ako obyčajná neperlivá voda. Z toho vyplýva, že nám perlivého nápoja stačí oveľa menšie množstvo, než ak by sme smäd hasili vodou. Z toho dôvodu pijeme menej a svoje telo tak nedostatočne zásobujeme tekutinami, čo môže v horúcich mesiacoch spôsobiť dehydratáciu.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Toto najviac priťahuje sršne ku vám domov. Dajte to preč

…pálenie záhy

Pálenie záhy je nepríjemný zdravotný problém, ktorý z času na čas môže potrápiť úplne každého z nás. Zatiaľ čo pre niekoho je pálenie záhy iba občasnou komplikáciou, pre iného môže byť aj každodenným chlebom. Bublinkové nápoje preto nie sú vhodné pre tých z vás, ktorí trpíte častým pálením záhy. Za vznik tohto problému môže tlak vytvorený v žalúdku, ktorý spôsobí, že sa vám do pažeráka začnú vracať žalúdočné šťavy a to vyvolá nepríjemné pálenie.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Začíname so záhradkou: Tieto 4 plodiny zvládne vypestovať úplne každý! Odborník prezradil presný postup

…narušenie skloviny

Perlivá voda v sebe obsahuje oxid uhličitý, ktorý má za následok okyslenie nápoja. Táto skutočnosť môže spôsobiť, že dôjde k narušeniu povrchu skloviny zubov. Ďalším negatívnym faktom je veľmi nízke pH, ktoré spôsobuje zmäkčovanie skloviny. Oboje môže spôsobiť, že si pitím perlivých nápojov zarábate na nepríjemné problémy s vašim chrupom.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Vrtivka čerešňová – ako ju spoznať a ochrániť čerešne pred napadnutím

…nadúvanie

Nie je žiadnym prekvapujúcim javom, keď sa vám po vypití perlivého nápoja chce grgnúť. Bublinky obsiahnuté v perlivej vode skrátka k tomuto efektu nabáda. Prostredníctvom bubliniek totiž do svojho tela dostávate vzduch, ktorý sa musí nejako dostať von – okrem grgania vám pitie perlivých nápojov môže spôsobiť pocity plnosti a plynatosť. Preto nie sú perlivé nápoje vôbec vhodné pre osoby trpiace syndrómom dráždivého čreva.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *