Pite ho ráno namiesto kávy. Postaví vás rýchlejšie na nohy a pomáha chrániť pred rakovinou

pije

Tento nápoj je dokonalou náhradou rannej kávy. Dodá vám nielen obrovskú dávku energie, ale aj pocit sýtosti a povzbudí váš tráviaci systém. Vypite ho pred prvým jedlom dňa a pocítite rozdiel.

Hovoríme tu o paradajkovej šťave. Je bohatým zdrojom polyfenolov a antioxidantov, kľúčových zložiek v boji proti voľným radikálom, ktoré sú zodpovedné za proces starnutia nášho tela. Ranné pitie paradajkovej šťavy vám navyše dodá energiu a – vďaka obsahu mnohých cenných ingrediencií – pomôže chrániť pred rakovinou.

Čo piť ráno? Paradajková šťava lepšia ako káva?

Paradajková šťava je nápoj s mnohými cennými vlastnosťami. Podporuje tráviaci systém, zlepšuje imunitu a dodáva energiu. Pozitívne vplýva aj na stav pokožky, vlasov a nechtov. Pôsobí na mnohých úrovniach, ovplyvňuje celkový stav nášho tela. Začnite ho piť každé ráno namiesto kávy alebo čaju a uvidíte, ako rýchlo pocítite účinky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšia finta proti slimákom v našich sadeniciach
paradajky

Ak však chceme v paradajkách zachovať všetko dobré, mali by sme si dať pozor na to, s akými výrobkami ich kombinujeme. Paradajková šťava by sa nemala konzumovať s čerstvou uhorkou (ktorá ničí vitamín C obsiahnutý v paradajkách). Do paradajkovej šťavy sa však oplatí pridať trochu olivového oleja, ktorý chráni vitamín C a navyše zvyšuje vstrebávanie lykopénu.

Paradajková šťava, aj keď nie je taká populárna ako ovocné šťavy, má čo ponúknuť: pomôže vám rýchlo sa nasýtiť, aj keď je nízkokalorická, obsahuje aj pomerne veľa bielkovín a vlákniny a je zdrojom draslíka, vápnik, horčík a vitamíny A, B6, C a K

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trávnik koste len v tomto čase, inak mu veľmi ubližujete a nebude dobre vyzerať

Prečo sa oplatí piť paradajkový džús?

Pravidelné pitie paradajkovej šťavy prinesie veľkolepé výsledky. Posilňuje srdce a obehový systém a znižuje vysoký krvný tlak. Lykopén si zaslúži osobitnú pozornosť, pretože zabraňuje infarktu a mŕtvici. Lykopén je jedným z najsilnejších antioxidantov a má protirakovinové vlastnosti.

Paradajková šťava hydratuje a podporuje tráviaci systém. Je výbornou voľbou pre ľudí, ktorí cvičia a chcú sa zbaviť nadbytočných kilogramov. Pomáha tiež zbaviť sa celulitídy. Tento nápoj priaznivo pôsobí na činnosť čriev a podporuje aj liečbu akné. Preto stojí za to zaviesť ho do vašej každodennej stravy a užívať si jeho úžasné vlastnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *