Pivo do práčky? Oblečenie opäť naberie svieže farby

washing machine 2668472 1920 2

Časté používanie a nedostatočné pranie a starostlivosť často spôsobujú, že tkaniny tmavých farieb časom vyblednú a vyblednú. Ako obnovíme ich intenzívne farby? Ukazuje sa, že stačí jeden jednoduchý trik, ktorý používali už naše babičky. Čo budete potrebovať? Odpovedá portál Gazeta.pl

Na internete nie je núdza o zaujímavé, niekedy až prekvapivé, ale stále účinné triky na čistenie a pranie v domácnosti. S ich pomocou často ušetríme čas aj peniaze. Ako rýchlo a lacno obnovíte intenzívne tmavé farby vyblednutých tkanín? Ukazuje sa, že stačí pridať do prania určitý nápoj.

Do práčky nalejte pivo. Vaše oblečenie získa späť svoje intenzívne farby

Ak chcete, aby vaše tmavé oblečenie nevybledlo, príležitostným riešením je kúpeľ v zmesi vody a piva. Nielenže to osvieži ich farbu, ale zároveň sa tým oveľa zníži pravdepodobnosť ich vyblednutia. Celý postup stačí zopakovať raz za dva mesiace. Do misky nalejte zmes vody a piva v pomere 1:1 a namočte látku na niekoľko hodín. Potom ich dôkladne prepláchnite vo vode a vyperte v práčke ako zvyčajne. Budú osviežené a rozhodne intenzívnejšie. Keďže pivo prirodzene stmavuje farbu, je ideálne najmä pre čiernu a tmavomodrú farbu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Operte si topánky v práčke, aby boli ako nové a nezničili ste ich

Domáci trik na osviežené a žiarivé farby. Použite ocot

Podobným spôsobom bude fungovať aj ocot, ktorý môžete použiť na niekoľko spôsobov. Nové, tmavé alebo farebné oblečenie sa odporúča pred prvým praním namočiť do zmesi vody a octu. Zvýrazníte tým ich farbu, ktorá zostane intenzívna a odolná voči vyblednutiu po dlhý čas a nebude sa meniť. Potom ich vyperte ako zvyčajne. Ocot môžete pridať aj priamo do práčky.

  • Do bubna nalejte pohár prípravku a zabránite vyblednutiu tmavého oblečenia.
  • Pri praní svetrov alebo šálov pridajte pohár octu pred posledným cyklom plákania. Zabránite tak pokrčeniu a zelektrizovaniu oblečenia.
  • Pridajte do práčky jeden a pol šálky octu a svetlé tkaniny získajú späť svoju snehobielu farbu. Na sivé tóny a žlté škvrny zabudnete.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neodpájate po nabíjaní notebook zo zásuvky? Hrozí toto. Vedeli ste?

Ako prať tmavé tkaniny, aby nevybledli? Majte na pamäti toto

Na čo by ste ešte mali myslieť pri praní tmavých látok, aby nevybledli? V prvom rade ich vždy dôkladne oddeľte a nemiešajte ich so svetlými farbami. Používajte špeciálne pracie prostriedky na tmavé tkaniny (najlepšie tekuté, nie práškové) a pri praní sa vyhýbajte vysokým teplotám. Namiesto toho môžete siahnuť aj po iných prírodných metódach, napríklad po namáčaní v čajovom vývare, ktorý prirodzene stmavuje. Nakoniec nezabudnite pred nastavením prania obrátiť oblečenie naruby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *