Potrite majonézou listy vašich kvetov. Ostanú zdravé a lesklé

majoneza kvety listy

Kvetiny v kvetináčoch sú krásnou dekoráciou každej miestnosti. Starostlivosť o ne však môže byť náročná. Nie každý vie, ako sa starať o listy, aby potešili oko svojou krásnou zelenou farbou a objemom. Na pomoc prichádza jeden výrobok z kuchynskej skrinky, uvádza Gazeta.pl

Úhľadné, lesklé a tmavozelené listy sú dokonalým dôkazom správnej starostlivosti o kvety. Pravidelné postrekovanie vodou a čistenie mäkkou handričkou je nevyhnutné. Existujú aj ďalšie osvedčené spôsoby, ako si udržať krásny vzhľad vašich rastlín.

Nepotrebujete na to drahé prípravky. Stačí si v kuchyni vziať trochu majonézy a natrieť ňou listy. Ste prekvapení? Vyskúšajte to a uvidíte, že ju budete používať vždy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vajcia v chladničke vôbec nevydržia dlhšie. Na tomto mieste im je lepšie

Rozotrite majonézu na listy. Budú zdravé a lesklé

Na listoch sa často hromadí prach a nečistoty. Ak ich povrch nevyčistíte, rastlina začne chradnúť a vädnúť. Listy musíte pravidelne utierať vlhkou handričkou, ale aj tak môžu byť matné a bez lesku. Pomocou majonézy, ktorá má vyživujúce a lesklé vlastnosti.

Keď ju nanesiete na listy, účinok vydrží niekoľko týždňov. Dávajte však pozor, aby ste jej neaplikovali príliš veľa, pretože môže upchať žalúdky. A nenahrádzajte ju olejom, maslom alebo margarínom, ktoré by priťahovali ešte viac nečistôt.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Atentát na premiéra: Na Roberta Fica strieľal útočník, premiér padol na zem

Ako mám čistiť listy? Vyskúšajte prírodné, domáce metódy

Na čistenie listov môžete použiť vodu a olivový olej. Táto zmes im pomôže získať späť ich pôvodný lesk. Môžete použiť aj banánovú šupku.

Potrite ňou listy a tá dôkladne zachytí nečistoty a vyživí celý kvet. Rovnako účinným spôsobom je namočiť handričku do sýteného piva. Utrite zaprášené listy a budú žiariť ako nikdy predtým. Rýchlo si všimnete aj rozdiel v prachu, ktorý sa na nich usadzuje. Bude ho oveľa menej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *