Po Slovensku sa začali objavovať letáky proti Globsecu: „Vypadnite globalisti!“

globsec bratislava 2023

V Bratislave sa tento rok uskutoční bezpečnostná konferencia Globsec, na ktorej sa zúčastnia významné osobnosti politického života z rôznych kútov sveta. Tento prestížny podnik prilákal renomovaných hostí vrátane predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, predsedníčky Európskeho parlamentu Roberty Metsolovej a bývalého ruského ropného magnáta a politického väzňa Michaila Chodorkovského. Nie všetci však s touto akciou súhlasia a vidia v tom mrhanie peňazí Slovákov.

Medzi účastníkmi konferencie sa tiež očakáva delegácia z vojnou zmietanej Ukrajiny, hoci zloženie tejto delegácie bude zverejnené až tesne pred začiatkom podujatia. Potvrdená prítomnosť podpredsedníčky ukrajinskej vlády Olgy Stefanišyny však svedčí o dôležitosti tejto udalosti pre súčasnú politickú situáciu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neskladujte chlieb v chlebníku ani v mrazničke. Na tomto mieste mu je najlepšie

Okrem toho sa do Bratislavy vyberie aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, srbský prezident Aleksandar Vučič, rakúsky spolkový kancelár Karl Nehammer a český premiér Petr Fiala. Prítomnosť týchto významných politických predstaviteľov zdôrazňuje dôležitosť Globsecu a jeho vplyvu na medzinárodné vzťahy.

Organizátori podujatia plánujú prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré budú platiť od 24. mája do 8. júna. Slovensko dočasne zavedie kontroly na svojich hraniciach s cieľom zabezpečiť plynulý a bezpečný priebeh konferencie.

Globsec je významná nepolitická mimovládna organizácia so sídlom v Bratislave, ktorej hlavnou činnosťou je organizovanie každoročného Globsec Bratislava Global Security Forum od roku 2005. Táto konferencia je miestom, kde sa stretávajú poprední odborníci, politici a predstavitelia medzinárodných organizácií, aby diskutovali o aktuálnych bezpečnostných výzvach a hľadali spoločné riešenia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Nie všetci však súhlasia s touto akciou

Po celom hlavnom meste ale aj po Slovensku môžeme vidieť billboardy proti Globsecu.

„Globalisti, vypadnite zo Slovenska!“ píše sa na letákoch, za ktorými stojí strana ĽSNS Mariana Kotlebu. Kotlebovci sú známi svojim postojom proti progresívnym liberálnym politikom, ktorí na tejto akcii budú.

Obrazok WhatsApp 2023 05 25 o 16.50.42
Obrazok WhatsApp 2023 05 25 o 16.50.41

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *