Počasie sa zbláznilo! Na týchto miestach na Slovensku môže padať sneh

pexels aleks 6544541

Dnes sme vysoko pozorní na nepriaznivé počasie, ktoré sa chystá zasiahnuť naše územie. Aktuálne nás sprevádzajú búrky, ktoré sa však zajtra uklonia, ale na druhej strane sa s nimi prudko ochladíme. Severné regióny budú musieť vytiahnuť svoje bundy a teplejšie oblečenie, a čo je ešte prekvapujúcejšie, na hrebeňoch Tatier sa dokonca môžu objaviť aj snehové vločky.

Dnešné teploty sa pohybujú v rozmedzí od +22 do +29 °C, avšak zajtra môžeme očakávať veľký pokles. Teploty klesnú na úroveň +16 až +23 °C, s Žilinskim krajom, kde bude ešte chladnejšie, a to len od +14 do +19 °C. Takéto extrémne teploty sú zreteľne odlišné od bežných hodnôt a budú sa pohybovať o 12 °C nižšie, ako sme boli zvyknutí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  O tejto hodine by ste nemali jesť ovocie. Nerobí to dobre vášmu telu

Studený front z portálu imeteo.sk bude ovplyvňovať počasie na našom území dnes, ale postupne sa bude posúvať aj na juhovýchod. To spôsobí vznik búrok, ktoré môžu byť nebezpečné predovšetkým prívalovými zrážkami, čo v niektorých oblastiach môže vyvolať bleskové povodne. Výnimočne sa môžu objaviť aj krúpy, takže dnes je potrebné byť opatrný a sledovať vývoj počasia.

Zajtra sa očakáva od Severného mora príchod veľmi studeného vzduchu, ktorý nás zasiahne a spôsobí prudký pokles teplôt. Obloha bude oblačná a so severozápadným až severným vetrom, ktorý môže v nárazoch dosahovať rýchlosť až okolo 15 m/s, čo ešte viac zvýrazní pocit chladu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

Na hrebeňoch Tatier bude panovať teplota len slabo nad nulou, takže ak máte v pláne turistiku, určite sa dobre oblečte, pretože tu sa môžu vyskytnúť aj snehové vločky.

Počasie sa nezlepší ani vo štvrtok, čaká nás ďalšie veľmi chladné obdobie. Našťastie, od piatku sa opäť očakáva otepľovanie a víkend by mal priniesť návrat letných teplôt s tridsiatkami. Avšak dočasné mrazivé počasie nám ukáže, že leto ešte nie je úplne pripravené na rozlúčku. Dajme si preto pozor na búrky a drastický pokles teplôt a pripravme sa na to, že ešte nie je čas zbaliť si letné outfity!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *