Ľudia dávajú vo veľkom hubku na riad do mikrovlnky. Neuveriteľné, ako im to pomáha

hubka na riad

Nie je všeobecne známe, že na kuchynskej hubke sa hromadí veľa baktérií. Jej porézny povrch a vlhké prostredie to ešte zhoršujú. Existuje však trik, vďaka ktorému svoju špongiu v okamihu osviežite a nebudete ju musieť tak často vymieňať.

V hubke, ktorú používame na umývanie riadu a utieranie kuchynskej pracovnej dosky, sa ukrývajú baktérie. Všetko preto, že má poréznu štruktúru a je neustále vystavená vlhkosti. Odporúča sa preto často meniť hubky za nové, ale existuje šikovný spôsob, ktorý vydezinfikuje práve používaný kus. Ušetríte tak peniaze, pretože budete môcť menej často siahať po novej hubke. Čo by ste mali urobiť? Odporúčame: V prípade, že sa vám nepodarí získať dostatok informácií o tom, čo sa deje, môžete si vybrať z nasledujúcich možností.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Výrobcovia potravín vedia ako na Slovákov, aby zarobili ešte viac. Na toto si dajte pozor

Vložte hubku do mikrovlnnej rúry. Bude vyzerať ako nová

Na účinnú dezinfekciu hubky vám stačí mikrovlnná rúra. Stačí ju namočiť do vody, odsať prebytočnú tekutinu a vložiť do spotrebiča na tanier alebo do misky. Zapnite mikrovlnnú rúru na maximálne jednu minútu a po tomto čase bude špongia vydezinfikovaná.

Nezabudnite sa však pri jej vyberaní z riadu nepopáliť, pretože môže byť veľmi horúca. Tento trik môžete používať pravidelne, dokonca každý deň alebo každé dva dni, a predĺžite tak životnosť hubky a nebudete ju musieť tak často vymieňať.

Ako dezinfikovať hubku, aby ste sa zbavili baktérií? Fungujú aj tieto metódy

Ak doma nemáte mikrovlnnú rúru, nič nie je stratené. Hubku môžete vyvariť vo vriacej vode. Jednoducho nalejte vodu do hrnca, priveďte ju do varu a potom do nej na dve minúty vložte kuchynskú hubku. Po uplynutí tejto doby ju opatrne vyberte z vody, aby ste sa nepopálili, a keď vychladne, vyžmýkajte z nej prebytočnú tekutinu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už raz prevarenú vodu nesmiete znovu prevariť a použiť. Toto je dôvod

Niektorí ľudia čistia kuchynskú hubku aj iným spôsobom a používajú na to umývačku riadu. Jednoducho vložte špongiu do koša na príbory, kým umývate riad v umývačke riadu, a zapnite umývačku na štandardný cyklus. Keď skončíte, hubku vyberte, vyžmýkajte z nej vodu a je ako nová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *