Vložte zemiaky do umývačky riadu a zapnite ju. Toto ste ešte nevideli

Untitled 3 2

Niektoré domáce spôsoby, ako si uľahčiť život, môžu byť veľmi prekvapivé. Tak je to aj v tomto prípade, ale výsledok to vynahradí. Stačí vložiť zemiaky do umývačky riadu a na nepríjemnú povinnosť môžete rýchlo zabudnúť, píše Gazeta

Ak máte doma umývačku riadu, môžete ju využiť nielen na umývanie riadu. Ukazuje sa, že tento spotrebič je mimoriadne všestranný a je užitočný na niekoľko ďalších úloh. Ušetrí vám tak veľa času a energie a výsledky prekvapia nejednu dokonalú gazdinku.

Vložte zemiaky do umývačky riadu. Výsledok vám vyrazí dych

Málokto si uvedomuje, že umývačku riadu môžete využiť aj neobvyklým spôsobom. Vďaka nej sa ľahko a rýchlo zbavíte všetkých nečistôt, ktoré sa na zemiakoch nachádzajú. Ide o vydarený trik, ktorý sa osvedčí najmä pri nových zemiakoch s jemnou šupkou. Potom ich nebudete musieť ani šúpať, čo vám ušetrí čas a zabudnete na túto nepríjemnú povinnosť. Ako používate umývačku riadu na prípravu zemiakov?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia umývačky riadu, ktorá vám zmení život. Vedeli ste to?

Zbavte ich všetkého piesku a zeleninu vyložte do horného koša. Uistite sa, že v umývačke nie sú žiadne umývacie prostriedky. Zapnite umývačku riadu na program oplachovania a po skončení umývania budú zemiaky pripravené na ďalšie spracovanie. Teraz ich môžete variť alebo piecť. Tento domáci spôsob je skvelý, ak plánujete pripraviť večeru pre viac ľudí a nechcete stráviť veľa času ich lúpaním.

Umývačku riadu môžete použiť nielen na umývanie riadu. Môžete ju použiť aj na pasterizáciu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neuveriteľné, s čím všetkým vám pomôže aloe vera. Pestujte si ju doma

Umývačka riadu sa výborne hodí aj na pasterizáciu zaváranín, ktorá vám teraz výrazne uľahčí spracovanie ovocia a zeleniny. Príprava pohárov plných dobrôt na zimné mesiace tak bude rýchlejšia a efektívnejšia. Ako pasterizovať konzervy pomocou umývačky riadu?

  • Do vypečených pohárov vložte zaváraniny a dobre ich uzavrite.
  • Umiestnite poháre do umývačky riadu viečkom nahor. Nastavte umývačku riadu na najvyššiu možnú teplotu, zvyčajne 70 stupňov Celzia.
  • Po skončení programu vyberte poháre z umývačky a položte ich na stôl viečkom nadol. Nechajte ich tam 24 hodín, po tomto čase by už malo byť viečko konkávne. To je znakom toho, že pasterizácia prebehla úspešne a poháre s mliekom môžete teraz normálne skladovať, a to aj niekoľko mesiacov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *