Pohovku umyte pokrievkou na hrniec. Bude ako nová

czyszczenie kanapy aa0ccf8036

Pohovka v obývačke, aj keď na nej voľným okom nevidno škvrny, je miestom výskytu prachu a roztočov. Práve z tohto dôvodu by sme ju mali pravidelne čistiť. Nemusíte však na to míňať peniaze.

Stačí, ak máte doma pokrievku na hrniec a niekoľko ďalších vecí. Takto nielen osviežite svoju pohovku, ale aj odstránite škvrny od nápojov alebo jedla.

Čistenie pohovky bez ďalších nákladov

Čalúnenie pohovky, kresiel alebo stoličiek môžeme vyčistiť niekoľkými spôsobmi. Niektorí si najímajú profesionálnu firmu, ale toto riešenie je pomerne drahé. Iní investujú do vysávača, ale aj to je pomerne drahé.

Pohovku môžeme vyčistiť aj bez ďalších nákladov. Nezabúdajte, že aj nábytok, na ktorom nie sú viditeľné nečistoty, potrebuje pravidelné čistenie. To by sa malo vykonávať 2 – 3-krát ročne alebo častejšie, ak máte psa alebo mačku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Postrekujte raz za mesiac. Burina nadobro zmizne

Čistenie pohovky v domácnosti je mimoriadne jednoduché. Z pokrievky od hrnca si vyrobíte vysávač na bielizeň. Áno, tento patent naozaj funguje. Môžete ho použiť na čistenie pohovky, kresla alebo stoličky a všetky škvrny z čalúnenia zmiznú.

Vyrobíte si vlastný čistič pohovky

Najprv pohovku dôkladne povysávajte. Pripravte si tiež stredne veľký vrchnák od hrnca, veľkú misku, väčšiu handričku, napríklad z mikrovlákna, a kapsulu do umývačky riadu. Kapsulu vložte do misky a zalejte ju vriacou vodou.

Keď sa úplne rozpustí a voda vychladne tak, že do nej môžete bez problémov vložiť ruky, namočte handričku. Potom ju vyžmýkajte a rozložte na pohovku. Na látku postupne položte vrchnák a zviažte rohy látky na vrchu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte si drink z kyslej kapusty. Toto sa začne diať s vašim telom
czyszczenie kanapy 56ed58b9b7

Ako vyčistiť pohovku pomocou pokrievky od hrnca?

Keď sa handrička dobre prichytí na pokrievku, začnite ju posúvať po pohovke kúsok po kúsku. Robte to pomaly a dôkladne. Keď handrička vychladne, opäť ju namočte do roztoku. Po čistení nechajte pohovku vyschnúť. Po vyčistení uvidíte, koľko nečistôt zostalo na handričke.

Prečo táto metóda funguje? Pretože veko dlhšie udržiava teplo, takže čistiace prostriedky v kapsule jednoducho fungujú oveľa lepšie. Vďaka viečku sa roztok oveľa ľahšie rozloží po celom povrchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *