Pozrite, čo o pár hodín príde na Slovensko. Takéto oteplenie bude obrovský šok!

pocasie jesen

Najbližšie dni prinášajú pre Slovensko meteorologickú divočinu, ktorá na druhú polovicu októbra nekladie žiadne pravidlá. Odborníci boli počiatočne prekvapení, keď predpovedali, že nástup zimy je na dosah, no teraz očakávajú niečo úplne iné. Podľa portálu iMeteo.sk bude hranica medzi zimou a letom prebiehať priamo nad naším územím, čo prinesie mimoriadne rôznorodé poveternostné podmienky.

Štvrtok a Piatok: Nádej na Zrážky

Zmeny sa začnú prejavovať vo štvrtok popoludní, keď vlhký a veľmi teplý vzduch začne prinášať prvé zrážky. V noci na piatok sa očakáva dažďové počasie po celom území Slovenska, čo je na jeseň pomerne bežné. No pravé meteorologické prekvapenie prichádza až v piatok.

Piatková Extravagancia: Teplý Veter a Vysoké Teploty

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte s vodou a uhorky zalejte. Ochránite ich pred horúčavami

„Teplý vzduch sa nad naším územím ešte zosilní, a počas piatku očakávame silný juhozápadný vietor. Zatiaľ čo bude veterno, teploty v piatok popoludní vzletia až na nezvyčajných +17 až +25 °C,“ uviedol portál iMeteo.sk.

V piatok sa pripravte na nesmierne nezvyčajné počasie. Aj keď bude veterno, vietor bude teplý a teploty sa budú približovať k letným hodnotám až +25 °C!

Teplo, Veter a Búrky

„Teplý vzduch bude prúdiť k nám prednou stranou tlakovej níže nad západnou Európou, no nie celé Slovensko bude v teplej zóne. Susedné Nemecko a Poľsko budú rozdelené výrazným teplotným rozdielom, ktorý oddelí leto od zimy. To, čo bude v piatok ráno na našom území nezvyčajne teplé, môže priniesť aj búrky. Zatiaľ čo v Bratislave bude slnečno, v Berlíne či vo Varšave očakávajú sneženie,“ dodal iMeteo.sk.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pripravte si ovsenú kašu takto a stane sa z nej spalovač tukov

Prichádzajúci víkend sa bude niesť v znamení tepla a oblačnosti. „Teplý vzduch, ktorý do našej oblasti prúdi od piatka, prinesie aj búrky. Tieto búrky sa budú tvoriť, akoby sme stále boli v lete, v teplom a vlhom vzduchu. Prvé búrky ohrozia naše územie už v piatok večer, no počas víkendu môžeme očakávať ich väčší počet,“ uviedli odborníci.

Pripravme sa na bláznivé dni: od dažďa vo štvrtok, cez silný vietor a vysoké teploty v piatok až po búrky počas víkendu. Naši severní susedia by dokonca mohli zaznamenať svoje prvé sneženie tejto jesene.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *