Zabráňte úniku tepla z vášho domu týmto trikom a šetrite na kúrení

kurenie radiator

Na jeseň a v zime bežia radiátory v našich domácnostiach na plné obrátky. Bohužiaľ sa môže stať, že napriek nastaveniu maximálneho výkonu nám bude stále zima. Prečo sa to stáva a čo sa dá urobiť, aby sme zabránili úniku tepla?

Sú radiátory stále zapnuté a vy stále pociťujete vlhkosť a chlad? S najväčšou pravdepodobnosťou uniká teplo generované radiátorom.

To netreba brať na ľahkú váhu, pretože tento stav výrazne ovplyvňuje zdravie vašej domácnosti. Ak sa budete neustále zdržiavať v nevykurovanej miestnosti, skôr či neskôr všetci prechladnú a v dome sa objaví pleseň.

Prečo z domu uniká teplo? Vinníkom môžu byť okná

Teplo uniká von cez medzery medzi sklom a okenným rámom, dverami, vetraním, neizolovanými stenami a zlou podlahou. V prvom rade je potrebné upraviť okná (mali by dokonale zapadnúť do povrchu rámu) a skontrolovať, či nedochádza k netesnostiam.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Bez mince či žetónu otvoríte za sekundu nákupný vozík týmto trikom

Medzery vznikajú v dôsledku prirodzeného používania, preto ich stačí chrániť čírym silikónom alebo zasklievacím tmelom. Tieto typy materiálov sú skvelé na izoláciu prípadných otvorov. Ak bývate v starej budove, oplatí sa uvažovať o zateplení stien. Je to dobrá investícia do budúcnosti a pomôže vám znížiť účty.

Tepelná izolácia budov postavených pred niekoľkými desaťročiami môže byť aj niekoľkokrát horšia ako tá, ktorá sa vyžaduje dnes.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čím nahradiť cukor v strave? Tu je päť najzdravších náhrad

Ako môžete zabrániť úniku tepla? Postupujte podľa týchto tipov

Keď odchádzate z domu, znížte teplotu v nepoužívaných miestnostiach. V noci tiež nastavte nižšie vykurovanie. Počas dňa udržiavajte v miestnostiach stálu teplotu, najlepšie 20-21 stupňov Celzia. Najteplejšie by malo byť v kúpeľni, kde by mala byť teplota 24-25 stupňov C.

Nevetrajte byt, ak sú zapnuté radiátory. Byt vetrajte maximálne 15 minút a mali by ste to robiť popoludní, keď je vonku najvyššia teplota. Radiátory nezakrývajte závesmi a nedávajte na ne mokré uteráky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *