Začnite jesť takto každé ráno a vaše brucho a boky sa budú strácať

ako schudnut

Chutné a vyvážené raňajky sú jedným z najdôležitejších krokov k úspechu. Pomôžu vám rýchlo zhodiť nadváhu a zbaviť sa brušného tuku. Musíme však dodržiavať niekoľko dôležitých pravidiel.

Vynechávanie raňajok nie je veľmi dobrý nápad. Udržuje nás v rámci nášho kalorického príjmu. Prvé jedlo nám dodá energiu na zvyšok dňa, navyše dobre vyvážené raňajky nás zasýtia a zabránia tomu, aby sme sa medzi jedlami prejedali.

Navyše ľudia, ktorí pravidelne raňajkujú, majú menšiu pravdepodobnosť nadváhy a rýchlejšie chudnú.

Raňajkujte a dodržiavajte dôležité pravidlá

Je všeobecne známe, že by sme mali udržiavať kalorický deficit a byť primerane fyzicky aktívni. Iné pravidlá platia aj pre konzumáciu raňajok. Predovšetkým kombinujte bielkoviny so zdravými tukmi a komplexnými sacharidmi. To vás zasýti na dlhší čas a dodá vám správne množstvo energie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každý deň pite tieto čaje a brucho do leta začne miznúť

Pri prvom jedle sa vyhýbajte sladkým jedlám. To vám dodá len prázdne kalórie a spôsobí zvýšenie hladiny cukru v krvi.

Plnohodnotné potraviny na raňajky budú tou najlepšou voľbou. To isté platí aj pre ostatné jedlá počas dňa. Musíme zabezpečiť, aby sme dostali dávku vitamínov, minerálov a živín.

V strave sú dôležité zdroje ľahko stráviteľných bielkovín, celozrnné výrobky a zdravé tuky. Nesmieme zabúdať na veľkú porciu ovocia a zeleniny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ak chcete schudnúť, mali by ste vypiť toľkoto káv denne

Dôležité sú aj ďalšie veci, napríklad fyzická aktivita. Bez nej sú aj tie najzdravšie raňajky málo platné. Ak chceme dosiahnuť úspech, mali by sme sa hýbať.

Na zlepšenie metabolizmu stačí aj polhodinová prechádzka alebo krátke cvičenie. V ideálnom prípade by sme mali byť aktívni 150 minút týždenne. Je tiež dobré pridať silový tréning, intervaly alebo kardio cvičenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *