Pozrite, čo sa deje na Slovensku! Ak nemusíte, nikam necestujte (Video)

poladovica slovensko

Slovensko čelí vážnemu počasiu, ktoré ohrozuje severné regióny krajiny, najmä oblasti Spiša, Oravy, horného Šariša a okolie Tatier.

Meteorológovia z iMeteo.sk a Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) varujú pred intenzívnym mrznúcim dažďom, ktorý už spôsobil viaceré nehody a výrazne komplikuje dopravnú situáciu.

Napriek výstrahám sa situácia na severnom Slovensku zhoršuje, pričom mrznúci dážď dosahuje intenzitu až 3 mm za hodinu, čo spôsobuje tvorbu niekoľkocentimetrovej vrstvy ľadu na cestách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

V dôsledku toho dochádza k značnému spomaleniu cestnej dopravy. SHMÚ uvádza, že najhoršie podmienky panujú v oblastiach s teplotami medzi mínus štyri a mínus dva stupne Celzia.

Situácia sa môže v nasledujúcich hodinách ešte zhoršiť, a podľa iMeteo by v Prešovskom kraji mohla vzniknúť vrstva ľadu s hrúbkou viac ako 5 cm.

Príkladom kritických podmienok je úsek medzi Štrbským Plesom a Tatranskou Štrbou, kde cesty vyzerajú ako sklo. Výrazne ovplyvnená je aj železničná doprava, kde vlaky naberajú značné zdržania.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Meteorológovia a SHMÚ apelujú na obyvateľov, aby sa vyvarovali cestovaniu, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné. Upozorňujú na riziko pádu stromov a konárov pod váhou ľadu a na možné poškodenie elektrických vedení. Predpokladá sa, že situácia sa zlepší večer, keď začne padať sneh namiesto dažďa v dôsledku príchodu studeného vzduchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *