Prací prášok už nekupujem. Týmto trikom som ušetril desiatky eur

engin akyurt yCYVV8 kQNM unsplash

Čoraz viac ľudí sa ich úplne vzdáva alebo sa pýta, či existuje iná alternatíva. Čím môžete nahradiť prací prášok a prečo by ste ho nemali používať? Odpovede na všetky tieto otázky nájdete v nasledujúcom texte.

Zmäkčovač bielizne bol donedávna niečím, čo do svojej bielizne pridával každý. Určite mu nemožno uprieť mnohé výhody, ale čoraz viac ľudí si začína uvedomovať aj jeho nevýhody a hľadá ekologickejšie, doma vyrobené ekvivalenty. Existuje ich aspoň niekoľko.

Výhody a nevýhody používania zmäkčovača bielizne

Výhody tohto typu výrobku sú určite všeobecne známejšie – oblečenie po opustení práčky je zvyčajne príjemnejšie na dotyk a príjemnejšie vonia. Taktiež toľko neelektrizujú. Zmäkčovače bielizne však majú aj svoje nevýhody. Predovšetkým sa pri ich výrobe používajú konzervačné látky a umelé chemické látky, ktoré môžu byť vysoko alergizujúce. Okrem toho aglomerujú vlákna oblečenia spôsobom, ktorý vedie k ich horšej schopnosti odvádzať vlhkosť. Mnohí ľudia tiež poukazujú na to, že tento typ tekutín by sa nikdy nemal používať pri prvom praní odevu, pretože príliš zasahuje do tkaniny (a podľa niektorých ju jednoducho ničí).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si to doma a natrite tým stromy. Mravce a hmyz vaše stromy nechajú na pokoji

Čím môžete nahradiť zmäkčovač tkanín?

Tu sú najlepšie domáce alternatívy zmäkčovača odevov:

  • ocot v kombinácii s obľúbeným esenciálnym olejom – ocot je skvelý na vypláchnutie tzv. Vždy sa ho v tejto situácii oplatí použiť. Je tiež skvelý na zmäkčenie oblečenia a vypláchnutie zvyškov pracích prostriedkov. Ak ho skombinujete s esenciálnym olejom, neutralizujete jeho hlavnú nevýhodu, ktorou je jeho zápach. Musíte si však dať pozor aj na to, aby ste ocot nepoužívali príliš často, pretože môže poškodiť gumové a kovové časti práčky;
  • jedlá sóda a morská soľ – skombinujte niekoľko šálok morskej soli a pol šálky jedlej sódy a pridajte ich do bielizne. Vaše oblečenie bude mäkšie a zároveň čistejšie. Sóda bikarbóna vás tiež zbaví všetkých odolných, nepríjemných pachov;
  • kyselina citrónová v kombinácii s esenciálnym olejom – do 220 ml vody pridajte 40 g kyseliny citrónovej a niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Zmiešajte ich a potom pridajte dve až tri polievkové lyžice takéhoto roztoku do bielizne. Oblečenie bude po vypraní mäkké a príjemné na dotyk.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už nikdy nebudete prať na 40-tke. Opravár pračiek prezradil, aká je to chyba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *