Toto všetko vyčistíte zubnou pastou. Vaše šperky, striebro či obuv budú ako nové

zubna pasta sperky

Je známe, na čo bola vyrobená, ale to neznamená, že je to jediná vec, na ktorú ju možno použiť. Naopak, neobvyklých spôsobov použitia zubnej pasty je toľko, že je ťažké ich všetky opísať. My vám uvedieme tie, ktoré sú v každodennom živote najužitočnejšie (zdroj: genialne)

Zubná pasta je v mnohých prípadoch skvelý čistiaci prostriedok, ktorý dobre funguje na mnohé povrchy v kúpeľni a iných častiach domu. Dobre maskuje aj niektoré pachy a kazy na niektorých povrchoch. Budete prekvapení, koľko toho môžete so zubnou pastou urobiť.

Neobvyklé použitie zubnej pasty

Tu sú najdôležitejšie veci, na ktoré ju môžete použiť (tu je potrebné dodať, že uvažujeme o klasickej, „obyčajnej“ zubnej paste. Novšie s granulami a inými prísadami môžu poškodiť mnohé povrchy):

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nápoj, ktorý hydratuje lepšie ako voda. Vedeli ste to?

Čistenie kúpeľňového vybavenia

Zubná pasta sa výborne hodí na čistenie vodovodných kohútikov, rukovätí sprchových kútov a iných armatúr. Tu môže ľahko nahradiť iné čistiace prostriedky. Jednoducho ju naneste na handričku alebo špongiu a pokračujte v čistení ako zvyčajne.

Šperky a strieborný riad ako nové

Pasta sa veľmi dobre hodí aj na čistenie strieborných šperkov, strieborných príborov a iných podobných predmetov. Ak sú tak zhrdzavené, že sa zdá, že ich už nič nezachráni, skúste ich vyčistiť pastou. Výsledok vás môže veľmi prekvapiť.

Čistenie pripálenej žehličky

Ak je vaša žehlička na spodnej strane silne znečistená alebo, čo je ešte horšie, pripálená, zubná pasta je jedným z prostriedkov, ktoré si s tým dokážu najlepšie poradiť. Stačí ju rozotrieť po kovovej časti a začať ju ňou leštiť. Po niekoľkých minútach by mala byť špina preč.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stačí urobiť denne toľkoto krokov a výrazne si predĺžite život a zlepšíte zdravie

Čistenie a údržba obuvi

Ak majú vaše obľúbené tenisky škaredý žltý nádych a predtým boli snehobiele, zubná pasta vám pomôže obnoviť ich pôvodnú farbu. Jednoducho ju naneste na handričku a obuv vyleštite. Potom odstráňte všetky zvyšky a utrite vlhkou handričkou.

Odstránenie nepríjemných pachov

Zubná pasta prekvapivo dobre funguje pri neutralizácii nepríjemných pachov. Môžete ju použiť prakticky vo všetkých druhoch nádob (vrátane plastových a sklenených nádob na potraviny), ako aj na miestach, ako je napríklad odtok umývadla. Stačí, ak ňou daný predmet utriete, alebo ju tam nakvapkáte, keď to nie je možné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *