Zmiešajte a nalejte pod paradajky. Zachránite ich pred vädnutím

paradjky domace hnojivo

Netrpezlivo čakáte na plody na vašich paradajkách, ale medzitým začali rastliny vädnúť a odumierať? Domáce hnojivo na paradajky vám pomôže. Stačí použiť 2 jednoduché ingrediencie, aby ste oživili svoje viničné kríky a opäť ich nechali rásť (zdroj: genialne)

Nehody s rastlinami sa stávajú každému záhradníkovi. V mnohých prípadoch môže včasná reakcia odstrániť problémy a zachrániť rastliny, ktoré utrpeli zanedbaním alebo chybami. Ak vám začali vädnúť paradajky, nemusíte ich hneď odpisovať. Domáce hnojivo rýchlo obnoví ich krásny vzhľad. Stačí skombinovať 2 prísady, ktoré ľahko nájdete vo svojej kuchyni.

Prečo paradajky vädnú?

Paradajky sa pestujú pomerne ľahko, ale treba sa o ne správne starať. Zvyčajne začnú vädnúť v dôsledku zanedbania alebo chýb v starostlivosti. Rastlinám sa najlepšie darí a prinášajú najvyššie výnosy, keď ich zasadíte na slnečné miesto. Mali by mať prístup k prirodzenému svetlu aspoň 7 hodín denne. Príliš málo slnečného svetla môže spôsobiť vädnutie. To isté platí pre nedostatočné zalievanie. Kríky potrebujú veľa vody, ale musíte dávať pozor, aby ste ich nepreliali (podporuje to hnilobu koreňov). Rovnako dôležité je pravidelné hnojenie. Rastliny majú okrem iného aj vlastné požiadavky na dusík, draslík, fosfor a vápnik. Nedostatok týchto zložiek môže spôsobiť vädnutie. Paradajky môžu začať vädnúť aj pri príliš vysokých teplotách (nad 30 stupňov) a pri napadnutí chorobami a škodcami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto vyčistíte spálenú rúru za pár minút bez drhnutia. Ľahšie to nemôže byť

Ako si vyrobiť domáce hnojivo na paradajky?

Ako sme už spomínali, ak vaše kríky začali vädnúť, stále ich môžete zachrániť. Pripravte si domáce hnojivo na paradajky hneď, ako uvidíte, že začínajú vädnúť, a rýchlo ožijú.

  • Do mixéra vložte 2 sušené vaječné škrupiny a 10 bobkových listov. Všetko rozmixujte na jemný prášok.
  • Zmes zalejte 2 l vody a opäť rozmixujte.
  • Zmes odložte na 12 hodín.
  • Po uplynutí stanoveného času prípravok preceďte a pridajte 1 l vody.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Raz za mesiac ho nalejem do záchodovej kefy. Celá kúpeľňa nádherne vonia

Ako používať túto výživu?

Zmes na záchranu zvädnutých paradajok zrieďte v pomere 1:20 (1 pohár na 5 l vody). Nalejte ju priamo pod paradajky tak, aby vyživovala ich korene. Po posilnení sa rastliny rýchlo zregenerujú. Ošetrenie opakujte každé 2 týždne. Kľúčom k úspechu je pravidelné hnojenie. Takto zachránite svoje paradajky a môžete sa tešiť na zdravú a bohatú úrodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *