Pred výsadbou uhoriek dajte toto do jamiek. Zaručene budete mať veľkú úrodu

uhorky sadenie

S koncom apríla prichádza termín na výsev sadeníc uhoriek. Túto chutnú zeleninu môžete úspešne pestovať vo svojej záhradke, stačí dodržiavať niekoľko základných pravidiel.

Aby sa vašim uhorkám darilo a mali skvelú chuť, oplatí sa pri výseve a výsadbe tejto zeleniny použiť aj niekoľko osvedčených trikov. Stačí, ak do každej jamky nasypete dva úplne prírodné produkty a uhorky budú rásť rýchlo a zdravo.

Uhorka je v záhrade nevyhnutnosťou

Uhorka je nepochybne jednou z najobľúbenejších druhov zeleniny pestovaných v Poľsku. Má pomerne nízke nároky, je nenáročná na starostlivosť a v kuchyni je jednoducho nepostrádateľná – hodí sa do šalátov a na konzervovanie.

Konzumujú sa surové, malosolené alebo nakladané – uhorky sú nielen mimoriadne chutné, ale predovšetkým veľmi zdravé. Plné koše tejto zeleniny si môžete dopestovať vo vlastnej záhrade. Ako na to?

Stačí vedieť, kedy tieto rastliny zasiať a zasadiť, ako aj čo pridať do pôdy. Pestovanie uhoriek sa vám vyplatí a umožní vám vychutnať si chutnú zeleninu z vlastného záhonu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte kávovú usadeninu. Táto rastlina v záhrade ju miluje

Kedy zasiať a zasadiť uhorky?

Zemné uhorky môžete vysievať priamo do pôdy, ale len pri vyšších teplotách, najlepšie nad 20 stupňov cez deň a 15 stupňov v noci. Je to teda možné najskôr v polovici mája.

Ak chcete získať rýchlejšiu úrodu, odporúča sa pripraviť sadenice skôr. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, vysaďte uhorky do malých nádob naplnených úrodnou pôdou už koncom apríla.

Najprv si vyberte správnu odrodu – najlepšie sú tie s označením F1, napríklad Lider F1 alebo Soplica F1. Tieto typy odrôd sú mimoriadne odolné a odolné voči chorobám.

Pri výsadbe uhoriek použite tento trik

Keď sa sadeniciam vyvinú druhé listy a pominie riziko mrazov – tu je zmluvnou hranicou zvyčajne tzv. studená jar, t. j. 15. máj – bude čas umiestniť sadenice do pôdy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte plesnivé paradajky. Radšej ich rýchlo takto využite

Na tento účel vykopte jamky hlboké približne 20 cm. Do takto pripravených jamiek je vhodné umiestniť hnojivo alebo kompost, aby sa stimuloval rast rastliny. Možno použiť aj drevný popol, ktorý poskytne sadeniciam základné živiny, ako sú draslík, fosfor, vápnik a železo.

Okrem toho je dobré do pripravených jamiek vložiť vrstvu organickej hmoty. Tu sa odporúča použiť štiepaný hrach, ktorý poskytuje dusík a cenné stopové prvky na výživu rastúcich sadeníc.

Do každej jamky stačí nasypať polievkovú lyžicu popola a polievkovú lyžicu hrachu. Teraz zasaďte uhorky a počkajte, kým začnú rýchlo a zdravo rásť. Sadenice umiestnené v pôde pravidelne a výdatne zalievajte a dodatočne prihnojujte prírodnými prostriedkami, napríklad žihľavovým hnojom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *