V Nemecku robia zemiakovú kašu takto. Chutí lepšie ako tá naša

zemiakova kasa recept

Zemiaková kaša je na Slovensku jednou z najobľúbenejších príloh. Jej štruktúra a chuť sú jednoducho neodolateľné. Ako sa pripravuje zemiaková kaša v Nemecku? Sú zemiaky zdravé? A existuje niekto, kto by ich radšej nejedol?

Recept na pravé kartoffelbrei

Čo si pripravíme?

  • Zemiaky
  • maslo (10-12 g masla na 100 g neolúpaných zemiakov)
  • teplé mlieko
  • soľ
  • mletý muškátový oriešok

Zemiaky ošúpeme a nakrájame na kúsky. Potom ich dajte variť do hrnca s neosolenou vodou a varte o niečo dlhšie, 30-45 minút. Zemiaky scedíme. Do ešte teplých zemiakov pridajte maslo, soľ, muškátový oriešok a teplé mlieko. Najprv ich roztlačte škrabkou na zemiaky a potom krátko rozmixujte ručným mixérom. Podávajte s mäsovými pokrmami. Zemiaková kaša vydrží v chladničke vo vzduchotesnej nádobe až 3 dni. Ohrievajte vo vodnom kúpeli, nemrazte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sršne a osy sa u vás neukážu. Stačí toto zaliať horúcou vodou

Sú zemiaky zdravé?

Áno, ale nič by sa nemalo preháňať. Zemiaky sú dôležitým zdrojom vitamínov C a B6, kyseliny listovej a draslíka. Ich šupka obsahuje antioxidanty a ďalšie cenné živiny. Zemiaky znižujú krvný tlak a pomáhajú nám schudnúť,

Pozor na hranolky a chipsy

Keď hovoríme o zdravotných prínosoch zemiakov, určite nemáme na mysli čipsy a chipsy. Tie sa síce vyrábajú zo zemiakov, ale ani zďaleka nie sú zdravou zeleninou. Podporujú obezitu, srdcové choroby a cukrovku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete dokonale urobiť volské oká bez vytečenia? Pridajte kvapku tohto

Kto by nemal jesť zemiaky?

Ak sú varené alebo pečené zemiaky také zdravé, existuje niekto, komu ich konzumácia neprospieva? Áno, ale ide o výnimočné prípady. Ľudia, ktorí sú alergickí na patatín, jednu z hlavných bielkovín v zemiakoch, by sa mali konzumácii zemiakov rozhodne vyhnúť. Aj ľudia s cukrovkou by mali obmedziť ich konzumáciu, pretože zemiaky majú veľmi vysoký obsah sacharidov.

2 Replies to “V Nemecku robia zemiakovú kašu takto. Chutí lepšie ako tá naša

  1. Čo je nemecké je lepšie a basta! Akurát jediný rozdiel v tom ako sa robí na Slovensku je muškátový orech… Zemiaky sú podľa mňa dosť sladké aj bez roho

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *