Prestaňte už konečne vyzbrojovať Ukrajinu, to nie je riešenie, vyzýva Západ britský politik Corbyn

jc HEADER

„Sklamalo ma, že takmer žiaden zo svetových lídrov nepoužíva slovo mier; vždy používajú jazyk ďalšej vojny, a to bojachtivejšej vojny,“ vysvetlil britský politik a aktivista Corbyn

Bývalý líder labouristov, ktorý dlhodobo zastáva protivojnový postoj, povedal, že „nalievanie zbraní“ nevedie k žiadnemu riešeniu a len „predĺži a prehĺbi túto vojnu“.

„Na Ukrajine nás môžu čakať roky a roky vojny,“ povedal Jeremy Corbyn v rozhovore pre bejrútsku televíziu Al Mayadeen. Táto televízia prináša už od začiatku vojny proruské spravodajstvo, poznamenala Sky News.

„Sklamalo ma, že takmer žiaden zo svetových lídrov nepoužíva slovo mier; vždy používajú jazyk ďalšej vojny, a to bojachtivejšej vojny,“ pokračoval Corbyn.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

„Táto vojna je katastrofálna pre ľudí na Ukrajine, pre ľudí v Rusku a pre bezpečnosť celého sveta, a preto treba vynaložiť oveľa viac úsilia na mier.“

Vyzval tiež, aby OSN bola „oveľa viac v centre pozornosti“.

Rusko si podľa Schrödera praje diplomatické riešenie vojny na Ukrajine

Moskva si praje diplomatické riešenie vojny na Ukrajine, uviedol po stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder. Vojna je podľa neho chybou ruskej vlády, svojho priateľstva s hlavou ruského štátu sa ale zriecť nemieni, informovala agentúra DPA. Do Moskvy zavítal Schröder minulý týždeň. Médiám vtedy povedal, že je na dovolenke.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

„Dobrou správou je, že Kremeľ si praje riešenie na základe rokovaní,“ povedal Schröder v zverejnenom rozhovore s týždenníkom Stern a televíznou stanicou RTL/n-tv. „Prvým úspechom je dohoda o obilii, ktorá sa možno postupne rozšíri na prímerie,“ dodal s odkazom na dojednania sprostredkované OSN a Tureckom, na základe ktorého Ukrajina znovu začala vyvážať svoje poľnohospodárske produkty cez Čierne more.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *