Prestáva pršať, vracajú sa extrémne teploty. Cez víkend má byť na Slovensku až toľkoto

heat 834468 1920

Toto leto je výnimočné svojimi meteorologickými extrémami. Po rekordne teplej prvej polovici júla, keď Európu zachvátili ničivé požiare, nasledovalo výrazné ochladenie. Najmä na Slovensku sme tento obrat v počasí výrazne pocítili, pričom minulý víkend bol vrcholom chladného obdobia.

Blíži sa vlna horúčav

Internetová stránka Severe Weather však teraz varuje pred ďalším výrazným oteplením v druhej polovici augusta, ktoré by mohlo prekonať teplotné rekordy z júla. Hoci sa vývoj teplôt bude v jednotlivých krajinách líšiť, všeobecný trend otepľovania bude jasný na celom kontinente.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pozrite, čo sa deje na Slovensku! Ak nemusíte, nikam necestujte (Video)

Portugalsko a Španielsko budú na čele s teplotami, ktoré sa už blížia k 43 °C. Táto vlna horúčav sa bude postupne šíriť cez západnú Európu smerom k nám.

„Chladné obdobie nad strednou Európou sa rýchlo končí a v stredu a vo štvrtok sa teploty vrátia k normálu. Počas víkendu sa však očakáva ich nárast,“ informuje Severe Weather. Na Slovensku hlásia cez víkend až 30 stupňov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stláčajte si túto časť na ruke 2 minúty a ani neviete, ako rýchlo zaspíte

Koniec dažďov

So zmenou počasia v Európe môžeme očakávať návrat horúceho počasia. Nič však nie je isté. Istá je však radosť Slovákov z konca chladného obdobia. Zima a najmä výdatné dažde skomplikovali plány mnohých domácich dovolenkárov. Stúpajúce hladiny riek a neprestajné dažde boli pre mnohých obyvateľov viac ako nepríjemné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *