• 25 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Pridajte toto do vášho prania a vaše oblečenie bude nadýchane mäkké

Pridajte toto do vášho prania a vaše oblečenie bude nadýchane mäkké

Použite tento domáci zmäkčovač tkanín a vaša posteľná bielizeň a uteráky budú ako nové. Potrebujete len niekoľko kuchynských produktov a už nikdy nebudete používať prostriedky z obchodu.

Kto nesníva o nadýchanom uteráku, ktorý nás pri utieraní nepoškriabe? Také sú najčastejšie nové tkaniny, ktoré však po čase začnú strácať svoju štruktúru a už nie sú také príjemné. Pomocou domáceho triku im dokážete vrátiť predchádzajúci stav bez toho, aby ste museli míňať peniaze. Nižšie si pozrite, ako zmäkčiť textílie pomocou domáceho prostriedku.

Domáci zmäkčovač tkanín

Tento trik si obľúbili najmä v hotelových práčovniach, kde sa denne prehadzujú tony posteľnej bielizne, uterákov a obrusov. Aby sa čo najlepšie udržal ich stav, do bielizne sa pridávajú až tri kuchynské prísady. Dve z nich – ocot a sóda – sú pri praní dobre známe a obľúbené, ale tretí prídavok môže byť trochu šokujúci. Ide o ryžu, presnejšie o ryžovú vodu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uložte takto maslo v chladničke a vyberiete ho vždy mäkké pripravené na natieranie

Na jej prípravu máme dve možnosti: použiť vodu z uvarenej ryže (musí byť bez soli alebo prísad), druhou možnosťou je pripraviť ju bez zbytočného varenia. Stačí jemne zomlieť dve polievkové lyžice zŕn na prach, potom to zaliať pohárom vody aspoň na 10 minút a prepasírovať cez sitko, aby sa ryžová kaša zachytila.

Ako správne pridávate ingrediencie na pranie?

Začnite tým, že všetky tkaniny vhodíte do bubna. Najlepšie je rozdeliť ich podľa farieb, aby sa nič nezašpinilo. Potom do vnútra pridajte hrsť jedlej sódy a ryžovú vodu nalejte do uzáveru na pláchanie. Uzáver umiestnite do vnútra práčky a zatvorte dvierka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka vytvorila prostriedok, ktorým raz umyjete okná a budú lesklé celý rok

Prášok vložte do zásuvky a namiesto prostriedku na plákanie vložte pol šálky octu (po praní ho nebudete cítiť). Ak chcete mať krásne voňavé uteráky, pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Keď práčka prijme prášok, pridajte do priehradky zvyšok ryžovej vody.

Spustite program pri 60 stupňoch Celzia. Ryžová voda zabraňuje prenikaniu škvŕn do tkanín a tiež uľahčuje ich odstránenie. Po takomto praní budú vaše tkaniny mäkké a čisté. Hoci ryžovú vodu môžete pridať do akéhokoľvek prania, najlepšie sa hodí na posteľnú bielizeň, košele a uteráky.

Podobné články

Pridajte do prania kocky tohto a už nebudete potrebovať žehličku

Pridajte do prania kocky tohto a…

Pranie bielizne je pre mnohých skutočnou…
Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *