Ľudia našli trik so servítkou a zubnou pastou. Rieši problém, ktorý má doma každý

pasta komare

Trik so zubnou pastou vás zbaví nepríjemného problému so štípajúcim hmyzom, najmä s nenávidenými komármi. Stačí vám papierový uterák a trochu zubnej pasty a žiadny hmyz sa k vám nepriblíži.

Nie je nič horšie ako úporné komáre útočiace na vašu pokožku, keď trávite večer na balkóne s priateľmi. Chemické repelenty z obchodu často zlyhávajú a nie vždy ich máme aj po ruke. Ak potrebujete niečo „rýchle“, vyrobte si domáci repelent proti komárom z predmetov, ktoré máte určite doma.

Čo všetko komáre neznášajú?

Tento malý hmyz nám počas letných večerov dokáže pripraviť peklo. Keď trávime čas vonku, nechceme sa vrátiť domov s niekoľkými pľuzgiermi, ktoré svrbia a môžu nám znetvoriť pokožku na celé týždne. Tento malý vytrvalý hmyz neznáša éterické oleje, najmä bylinné oleje, ako sú tea tree, mäta alebo eukalyptus. Ak máte nejaký po ruke, môžete sa ním natrieť, potom je riziko uštipnutia oveľa nižšie. Čo však v prípade, keď takýto výrobok nemáte, ale chcete stráviť večer vonku? Domáca pasta na plašenie zubov sa vám bude hodiť!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Koľko šálok kávy môžete vypiť za jeden deň? Vypiť ich viac môže spôsobiť toto

Domáci repelent proti komárom

Na výrobu odpudzovača komárov potrebujete len tri veci: papierový utierku, zubnú pastu a zapaľovač (alebo iný zdroj ohňa). Všetko máte doma, takže nemusíte zbytočne chodiť do obchodu. Nižšie vám poskytneme návod na jeho výrobu:

  • Odtrhnite kúsok papierovej utierky (núdzovo môže poslúžiť dlhší pás papiera) a štedro ho polejte pastou. Potom kozmetický prípravok rozotrite po celej ploche uteráka. Prípravok by mal obsahovať mentol, ktorého sa komáre tak boja.
  • Začnite papier stáčať tak, aby sa vytvoril pevný zvitok naplnený pastou. Potrite ho aj zvonku, aby bol celý pokrytý pastou.
  • Potom vložte knôt do sklenenej misky, popolníka alebo inej žiaruvzdornej podložky a zapáľte knôt. Stúpajúci dym odradí všetkých nepriateľov.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri nakladaní uhoriek nezabudnite na jednu vec, aby sa neobjavila pleseň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *