Prídete domov a necháte zvnútra kľúč vo dverách? Takto to využije zlodej

dvere zlodej

Tiež nechávate kľúče vo dverách pred spaním? Môže to byť veľmi pohodlný zvyk, pretože viete, kde ich nájdete, a nemusíte sa o ne starať. Zlodejom to však môže výrazne uľahčiť vstup do vášho domu. Hoci nemôžete úplne zabrániť potenciálnym narušiteľom, môžete ich spomaliť a sťažiť im vstup do vášho domu. Preto je dôležité, aby ste im prácu neuľahčovali tým, že necháte kľúče zaseknuté vo dverách.

Bezpečnostné riziká ponechania kľúča v zámke

Ponechanie kľúča zaseknutého vo dverách môže byť pre zlodejov veľmi príjemným prekvapením, pretože na to, aby sa dostali dnu, môžu ľahko použiť „rybársky prút“ alebo páčidlo na otváranie zámkov. Väčšina zámkov dverí používa podobný mechanizmus, pri ktorom vloženie správneho kľúča uvoľní vnútornú ochranu, ktorá slúži na zabránenie otvorenia nesprávnym kľúčom. Keď táto ochrana padne, zámok sa dá ľahko otvoriť bez špeciálneho vybavenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už raz prevarenú vodu nesmiete znovu prevariť a použiť. Toto je dôvod

Táto situácia je pre zlodeja veľmi vítaná, pretože majiteľ domu tým vlastne pozýva zlodeja dovnútra. Preto je dôležité nechávať kľúče zasunuté vo dverách len vtedy, keď ste v byte prítomní. Namiesto toho si kľúče uložte na bezpečné miesto (mimo dosahu zlodejov).

Niekedy zlodej za sebou zamkne dvere

Zabezpečenie dverí je veľmi dôležitou otázkou pre každého majiteľa domu alebo bytu. Zlodeji, žiaľ, vymýšľajú stále nové a dômyselnejšie spôsoby, ako sa dostať dnu. Niektorí dokonca používajú tzv. žartovnú metódu, keď sa vlámu do domu a potom ho zamknú, aby to vyzeralo, že sa nič nestalo. Takéto krádeže sú pre majiteľov bytov veľkým problémom, pretože poisťovne tieto prípady často neuznávajú ako vlámanie, takže majitelia bytov nedostanú odškodnenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako často by ste mali chodiť na veľkú? Mali by ste spozornieť, ak sa deje toto

Jednou z najlepších obrán proti takýmto zlodejom sú dvere s bezpečnostnou triedou minimálne 3. Sú totiž odolné voči väčšine útokov a majú kvalitnejší zámok. Pri výbere takýchto dverí sa zamerajte aj na označenie „anti-bumping“, čo znamená, že sú chránené proti tomuto veľmi častému spôsobu vlámania.

Vyhnite sa lacným a nekvalitným ponukám, pretože nízka cena zvyčajne znamená nízku kvalitu. Ak teda nechcete privítať zlodeja kávou a koláčom, investujte radšej do kvalitných bezpečnostných dverí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *