Zapáľte si doma bobkový list. Jeho účinky vám vyrazia dych

bobkovy list

Bobkový list je jedným z korenín, ktoré nájdete takmer v každej domácnosti. Môžete ho použiť pri varení omáčok alebo príprave nakladaného likéru. Využitie je však oveľa širšie a vlastnosti bobkového listu sú zdraviu prospešné.

Pálenie bobkového listu – aromaterapia

Pri spaľovaní používajte suché listy. Čerstvé by zle horeli. Dym, ktorý vychádza z bobkového listu, má mnoho zdraviu prospešných účinkov.

Skúste vložiť hrsť bobkových listov do žiaruvzdornej misky a zapáliť ich. Už za 10 minút pocítite blahodarné účinky dymu.

Dym pomáha zmierňovať úzkosť a podporuje relaxáciu. Túto vlastnosť má linalool, zlúčenina, ktorá sa nachádza v mnohých iných bylinkách, ktoré majú upokojujúce účinky (mäta a levanduľa).

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať potraviny, ktoré milujú. Dátum sa blíži

Spaľovanie listov vykonávajte pod dohľadom a mimo dosahu detí a domácich zvierat. Po spálení starostlivo zlikvidujte vychladnutý popol. Môžete ho vyhodiť do koša alebo kompostovať.

Odvar a obklady

Bobkový list sa používa aj na prípravu rôznych liekov a obkladov. Môžete sa stretnúť aj s éterickým olejom z bobkového listu.

Tradične sa bobkový list používa pri liečbe tráviacich problémov, infekcií, horúčky, artritídy a bolestí hlavy.

Z bobkového listu si môžete pripraviť odvar na pitie alebo kúpeľ. Ak sa rozhodnete odvar piť, pripravte sa na to, že jeho vôňa a chuť sú veľmi špecifické a silne aromatické. Môžete ho použiť pri tráviacich ťažkostiach alebo artritíde. Na zmiernenie bolesti kĺbov môžete odvar naniesť na vreckovku na boľavé miesta alebo ho pridať do kúpeľa.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na vrásky a nespavosť. Tento nálev je vynikajúci na upokojenie a omladenie

Odvar z bobkového listu okrem iného bystrí pamäť a pomáha pokojne spať.

Pri používaní bobkového listu buďte zvlášť opatrní, ak máte astmu alebo iné problémy s dýchacími cestami. Dym by mohol podráždiť dýchacie cesty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *