Prieskum ukázal, že obrovská skupina Slovákov sa bojí zmanipulovania volieb v septembri

narodna rada

Viac ako polovica opýtaných občanov Slovenska sa neobáva zmanipulovania nadchádzajúcich parlamentných volieb, ktoré sa budú konať v septembri 2023. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane.

Z prieskumu vyplynulo, že 41,4% respondentov sa obáva zmanipulovania volieb, zatiaľ čo 54,2% sa týmto obavám neteší. Na otázku sa nevedelo vyjadriť 4,7% opýtaných.

Podľa výsledkov prieskumu sa obávajú najmä starší ľudia, ľudia s nižším vzdelaním a voliči Republiky či Smeru. Ženy sa k tejto otázke stavajú kritickejšie ako muži. Podiel respondentov, ktorí sa obávajú zmanipulovania volieb, stúpa s vekom a je najvyšší u ľudí vo veku 66 rokov a starších, ale aj u tých veku 50 až 65 rokov. Obavy majú aj obyvatelia niektorých krajov, ako sú Nitriansky, Banskobystrický, Trenčiansky, Prešovský a Trnavský kraj.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po praní nechať práčku otvorenú či zatvorenú? Dávajte si veľký pozor na toto

Medzi ďalšie skupiny respondentov, ktoré sa nadpriemerné obávajú zmanipulovania volieb, patria občania maďarskej národnosti a voliči strán Republika a SMER-SD. Obavy majú aj tí, ktorí by nešli voliť.

Prieskum bol vykonaný agentúrou AKO v apríli 2023 na vzorke 1000 respondentov. Jeho cieľom bolo zistiť verejnú mienku v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *