Párik pri Žiline si bol zabehať a zrazu narazil na skupinu medveďov

medvede slovensko stret

V žilinskom okrese bolo zaznamenané pohyb skupiny medveďov na lesnej ceste nad obcou Varín. Pravdepodobne ide o medvedicu s tromi mláďatami, ako naznačuje video zaznamenané vo štvrtok 26. apríla 2023. Tento incident nasleduje necelé dva týždne po zistení, že medvedica s dvoma mláďatami bola zahliadnutá v obci Turie.

Informáciu o pohybe divých zvierat zverejnila dvojica, ktorá si v danej lokalite bola zabehať. Narazili na medveďov pri odchode z lesa, keď už boli v bezpečí vo svojom aute. Táto situácia nás naliehavo upozorňuje na zvýšenie pozornosti, ak plánujeme navštíviť prírodu v okolí Varína alebo aj na území iných neďalekých obcí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to pred príchodom jari, inak nebudete mať v lete žiadne čerešne

Medvede sú divé zvieratá a môžu byť nebezpeční, ak sa ich stretnutie s človekom zvrtne. Preto je dôležité, aby sme zachovali primeranú vzdialenosť a nepribližovali sa k nim. Ak sa však s medveďom stretneme, odporúča sa nerozbiehať sa, pretože to ich môže pobúriť. Máme sa zastaviť a hovoriť k medveďom hlasne a pomaly sa vzďaľovať.

V prípade, že máme plány navštíviť prírodu, mali by sme si vopred zabezpečiť dostatočné informácie o bezpečnostných opatreniach a najlepších praktikách pri stretávaní s divými zvieratami. Návštevníci by mali tiež zabezpečiť svoju bezpečnosť a zodpovedne sa správať v prírode, aby nedochádzalo k nežiaducim situáciám.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je ideálny čas na sadenie mrkvy. Týmto trikom budete mať veľkú úrodu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *