Prírodný prostriedok proti kliešťom a komárom. Len si to dajte do vrecka

klieste

Príchod jari je ideálny čas na dlhé prechádzky po lúkach a lesoch. Tie sú však biotopom komárov a kliešťov. Ako sa chrániť, ak sme si so sebou zabudli vziať špecializované prípravky? Jednoducho si do vreciek vložte niekoľko stoniek tejto rastliny.

Pri plánovaní výletu do parku, lesa alebo na lúku je dôležité myslieť na ochranu proti kliešťom. Ich uhryznutie môže viesť k vážnym zdravotným problémom. V prípade, že si so sebou zabudnete vziať špeciálne opatrenia, oplatí sa vyhľadať určitú rastlinu na odpudzovanie kliešťov a komárov.

Prírodný prostriedok proti kliešťom a komárom

Najmä počas jari a leta je nevyhnutné zásobiť sa prostriedkami, ktoré poskytnú ochranu pred kliešťami a komármi v každej situácii. Ak však momentálne nemáte žiadny z nich, môže vám pomôcť vertikálium obyčajné. Rastlina, ktorej vôňa účinne odpudzuje tento nepríjemný hmyz.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ste po káve aj tak unavený? Prestaňte robiť túto chybu hneď ráno

Veronika obyčajná je ľahko dostupná rastlina, ktorá rastie popri cestách, v priekopách a na lúkach. Jej rozpoznateľné, žiarivo žlté kvety na zelených stonkách okamžite upútajú pozornosť. Má tiež jedinečnú vôňu, ktorá je pre komáre a kliešte neznesiteľná.

Aby sme sa pred týmto hmyzom ochránili, stačí, ak si nazbierame niekoľko stoniek veroniky obyčajnej a vložíme si ich do vreciek nohavíc alebo bundy. Takto si môžeme byť istí, že sa od nás budú držať ďalej.

Mali by ste však byť opatrní, pretože rastlina obsahuje thujón, látku, ktorá môže byť škodlivá pre tehotné ženy.

Ďalšie spôsoby, ako sa vysporiadať s kliešťami

Pokiaľ ide o kliešte, použitie citrónovej trávy, sušenej šalvie, levandule, tymiánu alebo klinčekov môže byť rovnako účinné pri ich odpudzovaní. Jedným zo spôsobov je nosiť vo vrecku niektorý z týchto prírodných prostriedkov, napríklad niekoľko klinčekov. Ďalším spôsobom je príprava domáceho prípravku na báze oleja, napríklad levanduľového, s pridaním vody, ktorý sa potom nastrieka na oblečenie a obuv.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Prečo je dôležité dávať si pozor na kliešte?

Kliešte prenášajú choroby, ako je borelióza a kliešťová encefalitída, ktoré môžu mať za následok vážne zdravotné problémy. Uštipnutia týmito pavúkovcami často unikajú pozornosti, čo zvyšuje riziko neadekvátnej diagnostiky a liečby. Preto je veľmi dôležité prijať ochranné opatrenia proti kliešťom, keď ste vonku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *