Prišla investícia, ktorá posunie Slovensko. Stovky lukratívnych pracovných miest, vieme kde

Schaeffler

V čase rozmachu elektromobilov na Slovensku práve pribudla investícia, ktorá predstavuje významný míľnik. Nemecká spoločnosť Schaeffler na Kysuciach otvorila moderné vývojovo-testovacie centrum pre elektromobilitu, ktoré by malo posilniť vývoj a výrobu elektromobilov v krajine. Píše o tom portál zoznam.sk

Celková investícia do tohto projektu dosiahla 20 miliónov eur, a očakáva sa, že v centre nájde uplatnenie až 500 špecialistov.

Schaeffler je renomovanou nemeckou spoločnosťou s pôsobnosťou po celom svete a disponuje 20 výskumno-vývojovými centrami. Nové centrum na Kysuckom Novom Meste však predstavuje najmodernejší z nich. Jeho hlavnou úlohou bude vyvíjať produkty a komponenty pre elektromobilitu a inteligentné podvozkové systémy, ktoré sú dôležité najmä pre automatizovanú jazdu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa vám postupne deje s mozgom, ak jete nezdravé potraviny

Vývojové centrum sa rozprestiera na ploche 4000 štvorcových metrov, ku ktorým pribudlo ďalších 4000 m2 priestorov na testovanie s modernými technológiami a testovacími stanicami.

Celkovo poskytne špecialistom rozlohu až 8000 štvorcových metrov, čo je porovnateľné s veľkosťou futbalového ihriska. V rámci slovenského automobilového priemyslu ide o jeden z najväčších vývojových projektov, ktorý prinesie nové príležitosti pre zamestnancov a posilní pozíciu Slovenska v rámci elektromobilového trhu.

Pre slovenský priemysel je táto investícia významná, pretože automobilový sektor na Slovensku zohráva kľúčovú úlohu v ekonomike krajiny. S úsilím Európskej únie smerujúcim k odstaveniu automobilovej výroby na fosílne palivá do roku 2035, je dôležité, aby automobilky prechádzali na vývoj a výrobu elektromobilov, uvádza Denník N.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zaradiť do každodenného jedálnička. Cholesterol začne klesať v krátkom čase

Investície do vývojových centier pre elektromobily pomáhajú slovenskému priemyslu pripraviť sa na tieto zmeny a posilniť svoju konkurencieschopnosť na medzinárodnom trhu.

Spoločnosť Schaeffler nie je na Slovensku nováčikom, ale jedným z najvýznamnejších investorov v krajine. Okrem kysuckej pobočky má aj fabriku v Skalici a spolu zamestnáva viac ako osemtisíc ľudí. Jej aktivity v slovenskom automobilovom priemysle sú veľmi dôležité a prispievajú k rastu a rozvoju tejto odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *