Prišla investícia, ktorá posunie Slovensko. Stovky lukratívnych pracovných miest, vieme kde

Schaeffler

V čase rozmachu elektromobilov na Slovensku práve pribudla investícia, ktorá predstavuje významný míľnik. Nemecká spoločnosť Schaeffler na Kysuciach otvorila moderné vývojovo-testovacie centrum pre elektromobilitu, ktoré by malo posilniť vývoj a výrobu elektromobilov v krajine. Píše o tom portál zoznam.sk

Celková investícia do tohto projektu dosiahla 20 miliónov eur, a očakáva sa, že v centre nájde uplatnenie až 500 špecialistov.

Schaeffler je renomovanou nemeckou spoločnosťou s pôsobnosťou po celom svete a disponuje 20 výskumno-vývojovými centrami. Nové centrum na Kysuckom Novom Meste však predstavuje najmodernejší z nich. Jeho hlavnou úlohou bude vyvíjať produkty a komponenty pre elektromobilitu a inteligentné podvozkové systémy, ktoré sú dôležité najmä pre automatizovanú jazdu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte test rukou, či vám tesnia okná. Môže vám to ušetriť stovky eur

Vývojové centrum sa rozprestiera na ploche 4000 štvorcových metrov, ku ktorým pribudlo ďalších 4000 m2 priestorov na testovanie s modernými technológiami a testovacími stanicami.

Celkovo poskytne špecialistom rozlohu až 8000 štvorcových metrov, čo je porovnateľné s veľkosťou futbalového ihriska. V rámci slovenského automobilového priemyslu ide o jeden z najväčších vývojových projektov, ktorý prinesie nové príležitosti pre zamestnancov a posilní pozíciu Slovenska v rámci elektromobilového trhu.

Pre slovenský priemysel je táto investícia významná, pretože automobilový sektor na Slovensku zohráva kľúčovú úlohu v ekonomike krajiny. S úsilím Európskej únie smerujúcim k odstaveniu automobilovej výroby na fosílne palivá do roku 2035, je dôležité, aby automobilky prechádzali na vývoj a výrobu elektromobilov, uvádza Denník N.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nalejte do kanvice a zapnite ju. Vodný kameň zmizne sám

Investície do vývojových centier pre elektromobily pomáhajú slovenskému priemyslu pripraviť sa na tieto zmeny a posilniť svoju konkurencieschopnosť na medzinárodnom trhu.

Spoločnosť Schaeffler nie je na Slovensku nováčikom, ale jedným z najvýznamnejších investorov v krajine. Okrem kysuckej pobočky má aj fabriku v Skalici a spolu zamestnáva viac ako osemtisíc ľudí. Jej aktivity v slovenskom automobilovom priemysle sú veľmi dôležité a prispievajú k rastu a rozvoju tejto odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *