Prišla zima a skúsení majitelia si už potierajú čelné sklo zemiakom

zemiak

Jesenno-zimné obdobie nie je pre vodičov jednoduché. Nebude trvať dlho a mnohí z nás budú čeliť problému zahmlených okien auta. Našťastie existuje šikovný trik, ako to napraviť.

Namiesto toho, aby ste siahli po prípravkoch na zníženie vlhkosti v obchode, vyskúšajte osvedčený domáci prostriedok.

Na tento účel budete potrebovať zemiak. Hoci to neznie dosť originálne, táto metóda naozaj funguje. Odporúčame aj ďalšie domáce prostriedky na zaparovanie okien na jeseň a v zime.

Rozkrojte a utrite okná. Jednoduchý trik vám pomôže bojovať s problémom

Zemiak je jednou z najobľúbenejších druhov zeleniny v slovenských domácnostiach, ale tentoraz sa vám v kuchyni nebude hodiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakane umrela speváčka Barbara Haščáková. Toto bol dôvod úmrtia

V boji proti zahmleným oknám auta nám pomôže nakrájaný zemiak. Ako? Pred jeho použitím nezabudnite zeleninu dôkladne umyť. Keď sa zbavíte zvyškov zeminy, rozkrojte ho na polovicu. Teraz jednoducho potrite vnútornou stranou zemiaka čelné sklo a nechajte ho niekoľko minút pôsobiť.

Po uplynutí tohto času zotrite zvyšky dužiny handričkou alebo papierovou utierkou, pričom dbajte na to, aby sa nevytvorili šmuhy. To je všetko.

Domáce prostriedky proti vlhkosti v aute. Vyskúšajte ich namiesto kupovania drahých prípravkov

Ďalším trikom na zahmlené okná auta je použitie peny na holenie. Penu naneste na sklo zvnútra a nechajte ju pôsobiť niekoľko minút, potom zotrite zvyšky prípravku. Ošetrenie však nemá dlhodobé účinky a malo by sa opakovať každých niekoľko dní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nalejte do kanvice a zapnite ju. Vodný kameň zmizne sám

V boji proti vlhkosti v aute je užitočná aj kuchynská soľ. Stačí nasypať niekoľko polievkových lyžíc do vrecka a umiestniť ho do vrecka na dverách alebo na podlahu a bude pôsobiť ako prirodzený pohlcovač vlhkosti. Podobné výsledky dosiahnete, ak soľ nahradíte ryžou alebo jedlou sódou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *