Putin tras sa! Heger ťa dá zatknúť, ak sa u nás objavíš. Budú v strehu aj mestskí policajti?!

336875222 738360204455842 756397009035983699 n
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Na prezidenta Ruskej federácie je vydaný medzinárodný zatykač, ktorý platí v niekoľkých krajinách po celom svete.

Putina obžaloval Medzinárodný trestný súd v Holandsku a krajiny, ktoré tento súd uznávajú, musia ruského prezidenta zatknúť.

Keď sa novinár opýtal premiéra Eduarda Hegera, či by Slovensko zatklo Putina, odpovedal, že je to jasné.

Je asi viac ako jasné, že Putin sa na Slovensku tak skoro neobjaví a ľudia už na sociálnych sieťach žartujú „Budú na neho striehnuť aj naši mestskí policajti?“ píše v komentári Jano.

Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina v súvislosti s jeho činmi počas vojny na Ukrajine – ide o prvé medzinárodné obvinenie od invázie Ruska do susednej krajiny pred viac ako rokom.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Polícia kontroluje hranice pre slintačku a krívačku

ICC vydal zatykač v piatok a obvinil Putina z „údajnej zodpovednosti za vojnový zločin nezákonnej deportácie obyvateľstva (detí) a nezákonného presunu obyvateľstva (detí) z okupovaných oblastí Ukrajiny do Ruskej federácie“.

Podobný zatykač bol vydaný aj na ruskú komisárku pre práva detí Mariu Alexejevnu Ľvovú-Belovú v súvislosti s jej údajnou účasťou na únosoch ukrajinských detí a tínedžerov.

Vyšetrovatelia v Haagu v priebehu minulého roka zhromažďovali dôkazy proti Putinovi, ale stíhanie zo strany Medzinárodného trestného súdu zostáva náročnou úlohou, pretože Rusko neuznáva tento súd ani jeho jurisdikciu, takže súdny proces je nepravdepodobný. Moskva tiež nevydáva svojich občanov.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Slovák natočil, ako na neho zaútočil agresívny medveď. Bránil sa sekerou (Video)

Ukrajina zároveň nie je členom súdu. Udelila však Medzinárodnému trestnému súdu jurisdikciu nad svojím územím.

Hlavný prokurátor ICC Karim Kham, ktorý od začiatku vyšetrovania pred rokom navštívil Ukrajinu štyrikrát, už skôr uviedol, že únosy ukrajinských maloletých sú prioritou jeho tímu.

V správe, ktorú minulý mesiac zverejnila organizácia Conflict Observatory, sa uvádza, že Rusko od začiatku vojny systematicky premiestnilo najmenej 6 000 detí do táborov a zariadení, v ktorých sa na deťoch uplatňovala proruská prevýchova. Conflict Observatory, ktorý podporuje ministerstvo zahraničných vecí, je program, ktorý sleduje údajné vojnové zločiny na Ukrajine. Správa bola vypracovaná v spolupráci s Humanitárnym výskumným laboratóriom Yaleovej univerzity.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Hneď ráno by ste mali vypiť pohár vody nalačno. Vaše telo sa vám poďakuje

Vyšetrovanie Medzinárodného trestného súdu sa začalo v prvých dňoch vojny a sústredilo sa na vyšetrovanie obvinení z vojnových zločinov, zločinov proti ľudskosti a genocídy na Ukrajine.

Podľa definície OSN sa vojnovým zločinom rozumie „závažné porušenie zákonov a zvyklostí platných v medzinárodnom ozbrojenom konflikte“ vrátane úmyselných útokov na civilné obyvateľstvo, mučenia, brania rukojemníkov, znásilňovania a brania detí do armády a iných zverstiev.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *