Advokáta Puškára obvinili z vraždy Daniela Tupého

adam puskar advokat tupy

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila osobu JUDr. A. P. z vraždy študenta Daniela Tupého. Informáciu zverejnila polícia na svojej oficiálnej sociálnej sieti. Podľa portálu tvnoviny.sk sa jedná o bratislavského advokáta Adama Puškára, ktorý bol zadržaný v súvislosti s touto brutálnou vraždou.

„Obvinený je zadržaný a v súčasnosti s ním vyšetrovateľ vykonáva procesné úkony. ​Po vykonaní potrebných úkonov rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedli policajti. 

Adam Puškár získal v roku 2009 oprávnenie Národného bezpečnostného úradu na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami pre stupeň “prísne tajné“. Uvádza sa to pri jeho mene na webe advokátskej kancelárie, v ktorej pôsobí, píšu tvnoviny.sk

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by si mali toto striekať na krk, aby vyzerali mladšie

Daniel Tupý bol zavraždený 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Útok na neho spáchala skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi pri petržalskom brehu Dunaja. Študent utrpel osem bodných rán, zatiaľ čo šiesti ďalší ľudia utrpeli zranenia.

Polícia už v minulosti pracovala s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze bola obžalovaná päť osôb, z ktorých Richardovi H. hrozilo desať až 15 rokov za vraždu. Okresný súd Bratislava I ich však v júni 2009 oslobodil.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pred výsadbou paradajok to hoďte do jamiek. Úroda bude veľmi bohatá

Polícia v rámci kauzy zatiaľ zadržala desať osôb, z ktorých osem bolo prepustených na slobodu. Obvinený Adam Puškár je momentálne zadržaný a s ním sa vykonávajú procesné úkony. Po ich ukončení rozhodne polícia o ďalšom postupe v tejto kauze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *