Rarita na Slovensku: Policajti merajú rýchlosť v podzemných garážach

policia stanica nivy

Policajné kontroly na autobusovej stanici Nivy, ktorá sa nachádza v podzemí bratislavských garáží, prilákali pozornosť obyvateľov mesta. Mnohí sa pýtajú, prečo by polícia merala rýchlosť na mieste, kde sa pohybujú len autobusy a rýchlosť je obmedzená na 5 km/h.

Bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff vysvetľuje, že pravidlá cestnej premávky platia aj na autobusovej stanici Nivy, pretože je tam riadne schválený plán organizácie dopravy, a vodiči sú povinní dodržiavať stanovené pravidlá. Kontroly vodičov a vozidiel sa uskutočňujú pravidelne na rôznych koncových zastávkach, vrátane stanice Nivy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Babička prezradila, čo vysadiť pri čučoriedkach. Budete mať najlepšiu úrodu

Rýchlosť na AS Mlynské nivy je dopravným značením obmedzená na 5 km/h a vodiči sú povinní túto rýchlosť rešpektovať a prekročenia rýchlosti, ktoré zistili policajti boli minimálne 3 násobné oproti dovolenej rýchlosti,“ priblížil situáciu v podzemí stanice Szeiff.

Kontroly sú zamerané najmä na požitie alkoholických nápojov a technický stav vozidiel. Podľa Szeiffa už bolo zaznamenaných viacero porušení zákona o cestnej premávke, ako napríklad prekročenie dovolenej rýchlosti, technická nespôsobilosť vozidiel a pozitívne skúšky na alkoholické nápoje vodičmi autobusov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Obaľte do tejto veci kuracie mäso a nepotrebujete olej na vyprážanie. Je to zdravé

Vodiči by mali byť opatrní a dodržiavať stanovené rýchlostné obmedzenia na autobusovej stanici Nivy, aby zabránili meškaniu jednotlivých spojov. Policajné kontroly sú nevyhnutné, aby zabezpečili bezpečnosť cestujúcich a zmiernili riziko dopravných nehôd.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *