Medvedev by dal zbombardovať Medzinárodný trestný súd hypersonickou raketou: Sudcovia by sa mali pozerať na oblohu

0000 Putin medvedev 2 780x470 1 1

Dmitrij Medvedev, podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady, varoval Nemecko, že akýkoľvek pokus o zatknutie prezidenta Vladimira Putina by znamenal vyhlásenie vojny Rusku.

Povedal tiež, že Moskva by mohla odpovedať bombardovaním Medzinárodného trestného súdu.

Medvedev sa vyhrážal po tom, ako Medzinárodný trestný súd v Haagu vydal na Putina zatykač, v ktorom ho obvinil zo spáchania vojnových zločinov tým, že sa podieľal na násilnom transfere detí z Ukrajiny do Ruska.

Nemecký kancelár Olaf Scholz uviedol, že podporuje rozsudok, a počas návštevy Japonska povedal, že „nikto nie je nad zákonom„.

Rusko, ktoré neuznáva právomoc Medzinárodného trestného súdu a nie je jeho členom, nereagovalo pozitívne.

„Niektorí idioti, poloblázni ako nemecký minister spravodlivosti, hovoria: ‚No, ak príde, zatkneme ho‘…“Chápe vôbec, čo to znamená? Predstavme si, že… úradujúca hlava jadrového štátu príde na územie, povedzme, Nemecka a je zatknutá. Čo to je? Vyhlásenie vojny Ruskej federácii!“ Medvedev povedal v rozhovore pre ruské médiá.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Medvedev povedal, že Moskva bude reagovať tým, že sa zameria na „Bundestag, kancelárku a tak ďalej“.

Bývalý prezident dokonca v správe zaslanej svojim priaznivcom na Telegrame navrhol, že Rusko by mohlo zbombardovať sídlo Medzinárodného trestného súdu.

„Je celkom možné si predstaviť cielené použitie hypersonickej strely zo Severného mora z ruskej lode na budovu súdu v Haagu ,“ napísal Medvedev a označil súdny proces za „posratý“ a „zbytočný“.

„Súd je len mizerná medzinárodná organizácia,“ povedal a dodal, že tí, ktorí tam pracujú, by sa mali „pozorne pozerať na oblohu“, aby zistili, či môžu spozorovať ruské rakety.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Ďalej povedal, že vzťahy Ruska so Západom „pravdepodobne nikdy v histórii neboli horšie“ a že cieľom NATO je úplne zlikvidovať Rusko.

„Nechcú vidieť samotnú Ruskú federáciu, nepotrebujú nás. A to je ich geopolitická, geostrategická idea z veľmi starých čias. Načo im je krajina, ktorá má obrovské územie a najvážnejší jadrový štít a ktorá nepočúva ani Američanov?“ povedal bývalý prezident.

Ruské orgány činné v trestnom konaní medzitým začali vlastné trestné vyšetrovanie ICC, ktoré je zamerané na sudcov a prokurátorov, ktorí rozhodli o vydaní zatykača na Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *