Raz za štvrťrok to urobte s mrazničkou a účty za elektrinu budú nižšie

mraznicka setrenie elektriny

Rozmrazovanie mrazničky je nevyhnutnou nočnou morou, na ktorú musíme pravidelne pamätať. Väčšina ľudí si ho rada naplánuje niekoľko dní dopredu, pretože celý proces trvá minimálne niekoľko hodín. Pravdou je, že sa vôbec nemusíte trápiť, aby vaša mraznička vyzerala ako nová. Stačí, ak použijete jedno tajné zariadenie.

Málokto vie, ako rýchlo a efektívne rozmrazovať mrazničku, aby nestrácal čas a nervy. Čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre spotrebiče „No Frost“, ktoré sa odmrazujú samé, čím im poskytujú pokoj, ale staršie mrazničky k tomu potrebujú našu pomoc. Mnohé z nich majú zabudovaný špeciálny, nie príliš obľúbený prvok, ktorý tento proces výrazne urýchľuje.

Ako odmrazovať mrazničku?

Je to triviálne jednoduché, preto odložte nervy a na začiatok mrazničku odpojte od elektrickej siete. Až teraz vyberte zo spotrebiča všetky potraviny, ktoré sa nahromadili na policiach alebo v zásuvkách, a potom vyberte aj všetky zvyšné plastové predmety. Nezabudnite otvoriť dvierka spotrebiča a dôkladne si prezrieť vnútro mrazničky. Na samom dne mrazničky si všimnite výrazný ventil, ktorý musíte odskrutkovať alebo vysunúť, aby ste sa zbavili prebytočnej vody. Všetko závisí od výrobcu a modelu mrazničky, ale každá bude fungovať rovnakým spôsobom, teda urýchliť odmrazovanie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žiakom na Slovensku idú zakázať mobily v školách. Takto to má fungovať

Voda vytekajúca z mrazničky môže zaplaviť podlahu, preto nezabudnite pod spotrebič umiestniť látkové utierky a nádobu, do ktorej bude rýchlo odtekať. Ide o mimoriadne dôležitú súčasť procesu odmrazovania mrazničky, pretože neobľúbený ventil zbaví steny spotrebiča nadmernej námrazy a ľadu. Vďaka tomu ich nebudete musieť sami zoškrabávať, čím maximálne ušetríte čas.

Keď zistíte, že je nádoba plná vody a mraznička sa vyčistila, je potrebné ju dôkladne vyčistiť. Na to je ideálna zmes teplej vody a octu, ktorá vás zbaví nečistôt a tvorby plesní. Nakoniec by sa mali steny a zásuvky mrazničky vytrieť do sucha, aby sa na nich okamžite nenahromadil ľad. Keď sú police na svojom mieste, spotrebič je možné znovu spustiť a až potom doň vložiť zmrazené potraviny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neuveriteľné, s čím všetkým vám pomôže aloe vera. Pestujte si ju doma

Prečo je dôležité mrazničku pravidelne odmrazovať?

Mrazničku by ste mali odmrazovať pravidelne, t. j. raz za tri mesiace alebo častejšie – v závislosti od vašich potrieb. Je to mimoriadne dôležitý proces, aby spotrebič fungoval bezchybne a dobre zamrazil potraviny. Nadmerné množstvo ľadu je pre mrazničku najväčším nepriateľom a sťažuje jej používanie a nedovierajúce sa dvierka alebo vysoké účty za elektrinu by vás mali podnietiť k jej odmrazeniu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *