Republikáni v USA sľubujú, že už nedajú ani cent Ukrajine

zelensky

V najbližších voľbách v USA by podľa všetkého mali zvíťaziť Republikáni nad demokratmi, čo by znamenalo, že Ukrajina a prezident Zelenský môžu očakávať o veľa menšiu podporu zo strany Spojených štátov.

Ako hlásia zástupcovia Republikánov, za ich vlády nepôjde ani cent na Ukrajinu.

@tomas_spacek_republika #tomasspacek #politika #usa ♬ original sound – Tomáš Špaček • Republika

Americký kongresman šokoval Ukrajinu, keď sa vyjadril, že ak jeho strana vyhrá v novembrových voľbách do snemovne reprezentantov, USA obmedzia pomoc Ukrajine.

Republikán Kevin McCarthy šokoval ukrajinských predstaviteľov, ktorí ostali zdesení.

„Myslím, že ľudia sa ocitnú v recesii, a nebude sa im chcieť vypisovať bianko šeky Ukrajine,“ povedal pre Punchbowl News McCarthy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

„Úprimne povedané, vyjadrenie pána McCarthyho nás šokovalo,“ povedal šéf poslaneckého klubu strany Sluha národa Davyd Arachamija s tým, že počas nedávneho stretnutia s McCarthym vo Washingtone nadobudol dojem, že pomoc Ukrajine bude pokračovať bez ohľadu na výsledok volieb.

„Len pred pár týždňami naša delegácia navštívila Spojené štáty a stretla sa aj s McCarthym. Ubezpečil nás, že podpora Ukrajiny v tejto vojne zostane najvyššou prioritou oboch strán (demokratov a republikánov), aj keď (Republikánska strana) zvíťazí v nadchádzajúcich voľbách.“ uviedol hovorca ukrajinského ministra zahraničných vecí.

Zelenskyj: Rusko o mieri vyjednávať nechce, na bojisko stále posiela nových vojakov

Rusko nechce s Ukrajinou vyjednávať o ukončení vojny, stále posiela na bojisko tisíce nových vojakov a skryto pokračuje v čiastočnej mobilizácii, ktorú už označilo za skončenú. Vo svojom pravidelnom večernom prejave to v piatok povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podľa neho má ruská armáda na Donbase ťažké straty a prišla tam o viac vojakov, ako počas oboch čečenských vojen.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

„Ak niekto zvažuje vyjednávanie, tak nehľadá spôsoby, ako oklamať všetkých okolo seba, aby mohol poslať desiatky alebo stovky tisíc ďalších ľudí – mobilizovaných alebo žoldnierov – do mlynčeka na mäso,“ povedal Zelenskyj. „Klamú o tom, že mobilizácia bola úspešne dokončená… Pravda je, že v ruských regiónoch aj na okupovanom ukrajinskom území ďalej zháňajú ľudí, ktorých by poslali na smrť,“ dodal ukrajinský prezident.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *