Rodičia Jána Kuciaka žiadajú milión eur ako náhradu škody

kuciak

Rodičia Jána Kuciaka, slovenského investigatívneho novinára, ktorý bol v roku 2018 brutálne zavraždený spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou, sa rozhodli požadovať náhradu nemajetkovej ujmy vo výške jeden milión eur. Toto oznámenie zaznelo počas záverečnej reči pred senátom Špecializovaného trestného súdu, ktorá sa zaoberala prípadom objednávky týchto vrážd.

Peter Kubina, splnomocnenec rodiny Kuciaka, vo svojom prejave uviedol, že existuje dostatok dôkazov na dokázanie viny obžalovaných, Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Kubina spomenul aj to, že obaja obžalovaní uznali autenticitu textových správ, ktoré boli prezentované počas hlavného pojednávania.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chyba pri pestovaní uhoriek a paradajok. Mnohí ju v tejto sezóne urobili

Svedok prípadu, Zoltán Andruskó, potvrdil vinu oboch obžalovaných počas svojich výpovedí. Zdôraznil aj skutočnosť, že Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa na rozdiel od minulosti nevyhovárali na autenticitu textových správ, ale na šifrovanie.

Druhý splnomocnenec rodiny Kuciaka, Roman Kvasnica, povedal, že neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že Marian Kočner prostredníctvom Aleny Zsuzsovej objednal vraždu Jána Kuciaka. Kvasnica poukázal na niekoľko pasáží z textovej komunikácie obžalovaných, najmä na miesta, kde si Alena Zsuzsová mala vytvoriť alibi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Položte pod čučoriedky a budete zbierať obrovskú úrodu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *