Sulík v Dubaji: Účet v reštaurácii za 54-tisíc eur a luxusné apartmány za ďalších 180-tisíc eur

heger kollar sulik

Minister hospodárstva Karol Hirman označil financovanie slovenskej účasti na Expo v Dubaji za pochybné. V súčasnosti podľa neho nesplatené záväzky presiahli hranicu jedného milióna eur.

Hirman tvrdí, že ministerstvo hospodárstva stále neuhradilo účet za jedlo a nápoje z dubajskej reštaurácie vo výške 54 000 eur. Tvrdí, že nie je zdokumentované, kto konzumoval na účet ministerstva, a preto podľa neho mohol štátny účet použiť prakticky ktokoľvek, informuje Pravda. Hirman celú situáciu v Dubaji označil za čiernu dieru, pretože ďalšie sumy naďalej narastajú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nasaďte na nôž štipce a vytvorte si domácu brúsku na ultra-ostré nože

Problémom sú aj byty, ktoré si ministerstvo prenajalo, a nezaplatené účty za ubytovanie vo výške viac ako 180 000 eur. „Išlo celkovo o osem apartmánov. Z nich boli zdokumentované len tri, ktoré boli obývané zamestnancami ministerstva hospodárstva. Zvyšné byty užívali osoby, ktoré neboli zamestnancami ministerstva hospodárstva, na základe nezdokumentovaných skutočností,“ povedal Hirman.

„V dokladoch zostáva veľký neporiadok, nezúčtované výdavky a využívanie štátneho majetku v sumách státisícov eur. Na druhej strane sú tu údajné pohľadávky za údajne poskytnuté služby a neviem čo ešte, v desiatkach a stovkách tisíc eur,“ dodal Hirman. Hirman preto podáva prvé žaloby súvisiace s Expo v Dubaji. Sulíkovu služobnú cestu označil za rodinný výlet s priateľmi. „Mali by si to financovať sami a nie štát,“ uzavrel.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak si dáte každý večer len jedno pivo, v tele sa spustí zaujímavý proces

Sulík reagoval slovami, že Hirman asi nebude veľmi dobrý manažér, keď sa ani po ôsmich mesiacoch nevie zorientovať v dokumentoch a celú kauzu označil za predvolebnú kampaň.

K prípadu sa už na Facebooku vyjadril aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Prokuratúra už vyšetruje financovanie účasti Slovenska na Expo v Dubaji.

2 Replies to “Sulík v Dubaji: Účet v reštaurácii za 54-tisíc eur a luxusné apartmány za ďalších 180-tisíc eur

  1. Ak by sa ešte našli nejaké stotisíce €-čiek, ktoré treba prevziať, aby to tam sedelo tak mi dajte odpoveď. Váš ekonomický prínos musí byť, dúfam, úžasný. Taký hospodári, akých sme tu zatiaľ nemali si získajú pozornosť. Som transparentný, kufrík si ale prinesiem pre istotu netransparentný, nie všetci sú totiž takí ako vy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *