Rozkrojte cibuľu a potrite si ňou chodidlá. Ten účinok je ohromujúci

cibula

Cibuľu možno použiť nielen na varenie. Kto by si pomyslel, že táto zelenina môže mať takéto využitie?

Cibuľa je jednou z najobľúbenejších druhov zeleniny v poľskej kuchyni. Používame ju na vyprážanie, pečenie, dusenie a varenie. Ostrá chuť cibule dokonale zvýrazňuje chuť mnohých našich jedál – od mäsových a rybacích pokrmov až po sendviče a šaláty. Ako sa ukázalo, má široké využitie aj mimo varenia. Na čo všetko sa dá použiť?

Zdravotné výhody cibule

Cibuľa má množstvo cenných zdraviu prospešných vlastností. Táto zelenina obsahuje rôzne vitamíny, minerály a účinné rastlinné zlúčeniny, ktoré preukázateľne podporujú naše zdravie v mnohých ohľadoch. Liečivé vlastnosti cibule sú známe už od staroveku, keď sa používala na liečbu ochorení, ako sú bolesti hlavy, srdcové choroby a vredy v ústach.

  • Okrem toho, že cibuľa výborne chutí, má nízky obsah kalórií a je bohatá na živiny vrátane vitamínu C, vitamínov skupiny B a draslíka.
  • Mnohé štúdie preukázali, že pravidelná konzumácia cibule pomáha znižovať rizikové faktory srdcových ochorení, ako sú vysoký krvný tlak, zvýšené triglyceridy a zápaly.
  • Červená cibuľa je bohatá na antokyány, ktoré môžu chrániť pred srdcovými chorobami, niektorými druhmi rakoviny a cukrovkou.
  • Vďaka mnohým prospešným zlúčeninám, ktoré sa nachádzajú v cibuli, môže konzumácia tejto zeleniny pomôcť znížiť aj vysokú hladinu cukru v krvi.
    Štúdie ukazujú, že konzumácia cibule sa spája aj so zlepšením minerálnej hustoty kostí.
  • Okrem toho cibuľa podporuje zdravie tráviaceho systému, zlepšuje rovnováhu baktérií v črevách a prospieva imunitnému systému.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vozík otvoríte ľahko bez mince či žetónu. Obchodníci o tom nechcú počuť

Cibuľa proti zápachu nôh

Ukazuje sa, že cibuľa má využitie aj mimo našej kuchyne. Môže napríklad pomôcť v boji proti zápachu nôh. Cibuľa je bohatá na zlúčeniny síry, vďaka čomu má silné protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti. Práve táto vlastnosť cibule ničí zárodky a baktérie, ktoré spôsobujú zápach nôh.

Cibuľu rozrežte na polovicu alebo vložte do ponožiek nakrájanú cibuľu a nechajte ju tam 15 – 20 minút. Môžete si ňou tiež potierať nohy. Vďaka tomuto triku vaše nohy prestanú nepríjemne zapáchať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako správne užívať cesnak, aby ste z neho využili maximum živín?

Okrem toho má cibuľa zmäkčujúci účinok na zrohovatenú pokožku pät. Môžete si ňou potierať aj ruky, aby ste sa zbavili škvŕn. Touto metódou sa zbavíte nielen zafarbenia, ale aj posilníte svoje nechty.

Počuli ste už niekedy o tomto cibuľovom triku? Vyskúšajte ho, pretože naozaj stojí za to.

One Reply to “Rozkrojte cibuľu a potrite si ňou chodidlá. Ten účinok je ohromujúci”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *