Rozkrojte cibuľu na polovicu a šťavou si potrite nohy. Budete očarený z toho účinku

cibula nohy

Účinným a cenovo dostupným riešením starostlivosti o nohy sa ukázala byť jedna z najobľúbenejších zelenín – cibuľa. Mnohé ženy sa spoliehajú na domáce metódy starostlivosti o telo a vyhýbajú sa nákupu drahých prípravkov z obchodu.

V tomto prípade môže byť cibuľa skvelým spojencom v boji proti nepríjemnostiam súvisiacim s nohami. Jednoduché vtieranie šťavy z polovice tejto zeleniny do chodidiel môže priniesť zázračné výsledky.

Cibuľa, ktorá je nedoceniteľnou súčasťou poľskej kuchyne, má vynikajúce chuťové vlastnosti. No jej účinky neskončia iba v kuchyni. Táto zelenina obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ako napríklad vitamíny C, K, E, A, skupinu B, draslík, síru, vápnik, zinok, horčík a železo.

Už stáročia sa cibuľa využíva na zdravotné a skrášľovacie účely, a dnes sa stále populárne konzumuje v podobe sirupu, ktorý posilňuje imunitu organizmu. Vďaka svojim blahodárnym účinkom na zdravie a krásu tela je cibuľa vhodná aj pri starostlivosti o nohy. I keď táto metóda môže znieť nezvyčajne, stojí za to ju vyskúšať a pravidelne používať. Odkryjme, aké účinky má vtieranie cibule na chodidlá.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Ak sa potýkate so zápachom nôh, cibuľa je pre vás rýchlym a účinným riešením. Obsah síry v cibuli zabezpečuje, že pri jej aplikácii na nohy bude rýchlo bojovať proti nepríjemnému problému tým, že ničí baktérie, ktoré sú jeho príčinou. Cibuľa disponuje antibakteriálnymi a protiplesňovými vlastnosťami, ktoré sú pre túto metódu kľúčové. Ako na to? Existujú dva jednoduché spôsoby.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

Prvým spôsobom je rozrezať cibuľu na polovicu a pravidelne si s ňou vtierať nohy. Tento postup umožní síre z cibule pôsobiť na nepríjemný zápach a vytvoriť tak príjemné prostredie pre vaše nohy.

Druhou možnosťou je nakrájať cibuľu na plátky, vložiť ich do ponožiek a nasadiť si ich na nohy. Počkať približne 20 minút umožní účinným látkam v cibuli preniknúť do pokožky a vykonať svoju magiu.

Výsledky tohto jednoduchého triku vás príjemne prekvapia. S cibuľou ako vašim verným spojencom v starostlivosti o nohy sa nepríjemné problémy stávajú minulosťou. Okrem toho je táto metóda cenovo dostupná a ľahko dostupná pre každú ženu. Preto neváhajte a vyskúšajte úžasné účinky cibule na vaše chodidlá už dnes!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *