Rozkrojte toto ovocie a dajte ho zovrieť do kanvice. Bude ako nová

kanvica

Usadeniny vodného kameňa v kanvici otravujú každého, najmä tých, ktorí vlastnia tieto priehľadné spotrebiče. Áno – keď sú nové, vyzerajú skvele. Farebné svetlá osvetľujúce vriacu vodu sú naozaj pôsobivé. Ale čo keď ju vôbec nevidíte, pretože steny a spodná strana sú pokryté hrubou vrstvou kameňa? Rozlúčte sa s týmto nepríjemným problémom – pozrite sa, ako osviežiť a odvápniť kanvicu!

Samozrejme, usadeniny vodného kameňa sú problematické aj pre tých, ktorí používajú „zakryté“ kanvice. Vážne totiž kazí chuť vody a predstavuje nebezpečenstvo udusenia – skutočne, čiastočky usadenín môžu byť také veľké! Obnovte pôžitok z obľúbených horúcich nápojov pre seba a svoju domácnosť. Nestojí predsa za to, aby ste sa vzdali lahodného zimného čaju len kvôli vápnu v kanvici!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ušetrite stovky eur na kúrení týmito trikmi

Ako doma odstrániť vodný kameň z kanvice?

Rozkrojte jeden citrón – neolúpajte ho.

Potom ich vložte do kanvice, ktorú ste predtým do polovice naplnili čerstvou vodou.

Zapnite spotrebič a priveďte ho celý do varu.

Obsah vylejte a obdivujte výsledok! Tento trik opakujte pravidelne, čo vám pomôže udržať kanvicu v skvelej kondícii.

Prečo by som mal pravidelne odstraňovať vodný kameň z kanvice?

  • usadeniny vodného kameňa majú negatívny vplyv na výkon kanvice, pretože voda sa varí oveľa dlhšie
  • kanvica s vodným kameňom vyzerá veľmi nevzhľadne – máloktorý hosť vo vašej domácnosti vás požiada o šálku čaju, keď uvidí spotrebič v takomto stave vo vašej kuchyni.
  • akýkoľvek nápoj pripravený z vody uvarenej v takejto kanvici bude jednoducho nechutný – chuť vodného kameňa je naozaj výrazná, nemá zmysel sa ňou trápiť
  • zanedbanie tejto povinnosti môže mať za následok nutnosť vymeniť spotrebič za nový – ak je vrstva vodného kameňa príliš hrubá, kanvica sa pokazí a možno ju len vyhodiť. Lenivosť (alebo neznalosť) môže byť veľmi drahá.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neskladujte cesnak takto. Stratí svoju skvelú chuť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *