• 29 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Rozložte na tanier a zapáľte. Osy a včely sa už k vám nepriblížia

Rozložte na tanier a zapáľte. Osy a včely sa už k vám nepriblížia

Osy sú nebezpečný hmyz. Ak sa dostanú do nášho jedla alebo nápoja a bodnú nás do krku, môže to skončiť tragicky, najmä ak sme navyše na ich jed alergickí. Tu je niekoľko tipov, čo osy odpudzuje a čo robiť, ak si vytvoria hniezdo v blízkosti vášho domu.

Hoci sú osy v ekosystéme potrebné, je lepšie, keď sa od nás držia ďalej. Počas jarných a letných mesiacov si hľadajú miesta na hniezdenie. Ak s nimi nechcete mať problém, použite tento trik a vášmu domu sa vyhnú veľkým oblúkom.

Čo odpudzuje osy?

Existuje mnoho prírodných prípravkov, ktoré nás zbavia týchto nevítaných hostí z nášho pozemku. Nemusíte sa preto uchyľovať k chemickým prípravkom, ktoré by mohli ešte viac poškodiť vaše rastliny alebo ublížiť vašej domácnosti či domácim zvieratám.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby. Obrazovka sa úplne zničí

Napríklad kávová usadenina je tiež skvelým prírodným hnojivom. Odpudzujú nielen osy, ale aj komáre a čmeliaky. Ide teda o veľmi univerzálny produkt. Stačí ich nechať niekoľko hodín vyschnúť, potom ich nasypať do žiaruvzdornej nádoby a jednoducho zapáliť! Keď začnú dymiť, umiestnite ich na miesto, kde sa osy s najväčšou pravdepodobnosťou zdržiavajú.

Malé upozornenie – horiace zeminy spôsobujú iskry, ktoré môžu zapáliť oheň, preto ich neumiestňujte do blízkosti trávy, dreva alebo horľavých materiálov. Namiesto usadenín môžete použiť aj čerstvo namletú kávu. Je to jednoduchý, účinný a lacný spôsob, ktorý vždy funguje.

Domáci prostriedok proti osám

Toto nie je jediný patent, ktorý vám pomôže odpudiť tento hmyz. Existuje mnoho ďalších prírodných spôsobov, ako sa ich zbaviť. Tu sú:

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci začali dávať na kľučku obyčajný pohár. Zachránilo to už milióny domácností

citrónová tráva – vôňu, ktorú vydáva, nenávidia nielen osy, ale aj iný hmyz. Je to veľmi univerzálny a úplne prírodný repelent. Stačí ju zasadiť na parapet alebo si kúpiť esenciálny olej s vôňou citróna a nastriekať ho na povrchy.

Pasce na osy – pripravíte ich z fliaš, pohárov a hliníkových plechoviek. Stačí do nich naliať jablčný ocot a pridať niekoľko polievkových lyžíc cukru.

Esenciálne oleje – tie sú veľmi účinné vďaka svojej vôni. Na osy najlepšie pôsobia oleje z eukalyptu, ruže, levandule a už spomínanej citrónovej trávy. Na prípravu spreja proti osám potrebujete vodu a niekoľko kvapiek jedného z olejov.

Podobné články

Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite otravný problém, ktorý má každý v tomto období

Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite…

Teploty sa pomaly vytrácajú, ale ostávajú…
Žena vymyslela úplne jednoduchý repelent proti osám, ktoré sa už vôbec neukázali

Žena vymyslela úplne jednoduchý repelent proti…

Počas dovolenkového obdobia sa mnohí ľudia…
Niektorí Slováci zachraňujú včely lyžicou na záhrade. Toto robia, aby prežili

Niektorí Slováci zachraňujú včely lyžicou na…

Včely zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní…
Potrite ním rámy dverí a môžete sa navždy rozlúčiť s hmyzom. Funguje lepšie ako repelenty

Potrite ním rámy dverí a môžete…

V lete je nepríjemné nielen teplo,…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *