• 29 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Vložte vajce do termosky a uvidíte, čo sa stane. Perfektný trik pre lenivých ľudí

Vložte vajce do termosky a uvidíte, čo sa stane. Perfektný trik pre lenivých ľudí

Zvyčajne ju používame, keď ideme na výlet alebo potrebujeme rýchlo odísť. Málokto však vie, aká užitočná môže byť pri každodenných činnostiach. Odporúčame, na čo termosku používať.

Často sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ale existujú aj také, ktoré sú vyrobené s olovom. Pri kúpe tých druhých sa preto v záujme vlastného zdravia vyhnite tým prvým. Kvalitná termoska vydrží roky a je užitočná nielen na uchovávanie horúcich nápojov.

Na čo môžete termosku použiť?

Ukázalo sa, že je ideálna na varenie vajec. Mnohí ľudia majú problém s ich prípravou a vzdávajú sa pokusov. Sledovanie času, nastavovanie časovačov alebo dokonca státie ako strážnik pri sporáku často nefunguje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci začali dávať na kľučku obyčajný pohár. Zachránilo to už milióny domácností

Preto ak je varenie vajec nočnou morou, vyskúšajte tento jednoduchý trik. Opatrne vložte vajíčko do termosky a dajte variť vodu, a keď sa začne variť, zalejte ho vodou, kým nebude úplne zakryté. Potom stačí termosku poriadne uzavrieť a počkať niekoľko minút. Počas tejto doby sa vďaka vriacej vode a konštantnej teplote vajce uvarí.

Po uplynutí tohto času vodu vylejte a potom vajce naberte na lyžicu. Nezabudnite to robiť opatrne, pretože sa môžete ľahko popáliť. Teraz už stačí len olúpať vajce zo škrupiny a s chuťou ho zjesť.

Ďalšie triky s termoskou

  • Dobre poslúži termohrnček, v ktorom môžete uchovávať potraviny. Ideálne je, ak medzi ne patria strukoviny, napríklad fazuľa. Na prenos budete potrebovať lievik z hliníkovej fólie, ktorý jednoducho nakrájate na malé štvorčeky a potom vytvarujete do požadovaného tvaru. Takto to urobíte rýchlo bez toho, aby ste fazuľu rozsypali po okolí. Materiál termosky zabezpečí, že fazuľa zostane vždy suchá a hmyz k nej nebude mať prístup.
  • Rovnakým spôsobom môžete skladovať aj suché čaje alebo kávu, aby nestratili svoju arómu a čerstvosť. Lístky a mleté kávy uchovávané v nevhodných nádobách strácajú svoje vlastnosti, takže rýchlo vyblednú.
  • Ak ste priaznivcom šetrenia peňazí, použite termosku ako pokladničku. Keď nakúpite, vložte do nej drobné a po chvíli budete mať k dispozícii veľkú sumu, ktorú môžete použiť.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vložil kameru do umývačky riadu a ukázal, čo sa v nej deje. Radšej už bude umývať ručne

Podobné články

Vajcia potrite olejom. Túto metódu používajú už dávno v Nemecku

Vajcia potrite olejom. Túto metódu používajú…

Vajcia sú neodmysliteľnou súčasťou takmer každej…
Na toto miesto v dome dajte vajíčka a vydržia dva roky.  Máte to doma všetci

Na toto miesto v dome dajte…

Ak ste niekedy kúpili alebo dostali…
Varte vajíčka s citrónom a už to nikdy nebudete robiť inak

Varte vajíčka s citrónom a už…

Lúpanie uvareného vajíčka môže byť nepríjemné,…
Nevyhadzujte vaječné škrupiny. Ich účinky vám pomôžu a ušetria peniaze

Nevyhadzujte vaječné škrupiny. Ich účinky vám…

Vaječné škrupiny sú jedným z najlacnejších…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *