Rozsypte to vo vašej záhrade. Kliešte, myši a hraboše sa už neukážu

klieste

Škorica je obľúbené korenie s výraznou chuťou a vôňou. Je ideálna na varenie s jablkami. Bez trochy tohto korenia si neviem predstaviť jablkový koláč alebo ryžu s jablkami. Má protiplesňové, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti.

Škoricu môžeme použiť aj v záhrade. Niektoré druhy hmyzu toto korenie neznášajú. Na ktorých škodcov bude skvelá? Moja vnučka prezradila, ako sa dá škorica použiť proti hmyzu.

Škorica pomáha proti škodcom

Škorica je sušená kôra škoricovníka. Dodáva sa vo forme prášku alebo tvrdých valčekov. Obsahuje škoricový olej, preto má charakteristickú sladkú a korenistú chuť a silnú vôňu. Ako používať škoricu proti škodcom?

Škorica má pomerne veľa zlúčenín, ktoré majú pozitívny účinok nielen na ľudí, ale aj na rastliny. Môžeme ju použiť v záhrade. Dobre pôsobí ako posilňovač rastlín a navyše chráni pred škodcami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čím nahradiť cukor v strave? Tu je päť najzdravších náhrad

Škorica nie je lacná, preto ju pravdepodobne nepoužijeme na ochranu veľkých plôch, ale je ideálna na menšie pozemky alebo záhony. Moja vnučka naznačuje jej použitie proti škodcom.

Škorica proti škodcom. Hraboše, myši a kliešte budú z vašej záhrady utekať

Na to, aby sme sa zo záhrady zbavili nežiaduceho hmyzu a živočíchov, môžeme použiť škoricu. Ide o ekologické riešenie, ktoré bude dobre fungovať na myši nočných vtákov, ako aj na kliešte.

Škoricou posypte cestičky v záhrade, kde sa vyskytujú známky výskytu škodcov. Môžete ňou posypať rastliny, aby ste vytvorili bariéru proti nezvaným hosťom. Škorica odpudzuje nielen hraboše, myši a kliešte, ale aj mravce a komáre.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčové ošetrenie jabloní teraz v júni, aby ste mali veľkú úrodu jabĺk

Škoricu používam na škodcov, odkedy mi vnučka navrhla, ako to urobiť. Korenie dobre funguje ako odpudzovač škodcov. Môžeme si ju pripraviť doma, ak máme náhodou po ruke trochu práškovej kôry.

Ako môžem chrániť svoje rastliny pred škodcami? Trochu škorice je užitočné

Škoricu môžeme použiť aj ako prípravok na ochranu rastlín. Mletú škoricu nasypeme priamo do kvetináčov alebo rastliny zalejeme roztokom škorice a vody (3-4 polievkové lyžice korenia zalejeme studenou vodou a necháme cez noc pôsobiť).

Škoricou môžeme chrániť fuchsie alebo citrusy, ktoré sú obzvlášť náchylné na škodcov. Korenie má na rastliny liečivé účinky. Mierne polámanú rastlinu môžeme korením posypať. Rany sa budú rýchlejšie hojiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *