Rozumní ľudia si dávajú namiesto cukru do kávy toto zdravé korenie

kava 2

Zvyčajne volíme klasické verzie kávy, ale tento nápoj sa dobre kombinuje s rôznymi koreninami, najmä s korením. Kombinácia kávy so škoricou alebo zázvorom je nielen jedinečným chuťovým zážitkom, ale aj prirodzeným spôsobom zrýchlenia metabolizmu. Pridanie štipky kardamónu zasa môže mať pozitívny vplyv na činnosť mozgu.

Káva s kardamónom je nielen nápojom s jedinečnou chuťou a vôňou, ale aj zdrojom mnohých zdravotných výhod. Kardamón je korenie, ktoré sa v prírodnej medicíne používa už po stáročia. Má mnoho liečivých vlastností, ktoré môžu nášmu telu pomôcť v boji proti rôznym ochoreniam.

Prečo piť kávu s kardamónom?

Kardamón, najmä v kombinácii s kávou, má povzbudzujúci účinok a zlepšuje náladu. Zvyšuje vylučovanie endorfínov alebo hormónov šťastia, ktoré zmierňujú stres a depresiu. Kardamón môže tiež zlepšiť pamäť, koncentráciu a kognitívne schopnosti vďaka tomu, že podporuje funkciu nervového systému.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  5 znakov, že máte málo pohybu. Takto vám to telo ukáže

Kardamón má aj protizápalové a antibakteriálne vlastnosti – pomáha liečiť infekcie horných dýchacích ciest. Okrem toho znižuje krvný tlak a zlepšuje krvný obeh a môže pomôcť pri prevencii a liečbe cukrovky, pretože znižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje citlivosť na inzulín.

Kardamón vykazuje vlastnosti regulujúce činnosť čriev, čím zabraňuje nadúvaniu, poruchám trávenia, zápche alebo páleniu záhy. Okrem toho uvoľňuje hladké svalstvo žalúdka a čriev, čo uľahčuje tok potravy. Okrem toho toto korenie podporuje redukciu tuku – urýchľuje metabolizmus a spaľovanie kalórií a zabraňuje hromadeniu tuku, najmä v oblasti brucha.

Ako pripraviť kávu s kardamónom?

Recept na kávu s kardamónom je veľmi jednoduchý a rýchly. Jediné, čo musíte urobiť, je pridať do nápoja mleté semienka kardamónu. Množstvo korenia si upravte podľa vlastnej chuti a preferencií. Zvyčajne stačí čajová lyžička kardamónu na šálku kávy. Do nápoja môžete pridať aj ďalšie prísady: škoricu, klinčeky, zázvor alebo vanilku, ktoré zvýraznia jeho chuť a vlastnosti. Treba spomenúť, že na prípravu kávy sa odporúčajú zelené kardamónové struky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Priložte si túto zeleninu na boľavé kĺby na toľkoto minút a zbavíte sa bolesti

Nezabúdajte však, že káva s kardamónom nie je náhradou farmakologickej liečby a nemala by sa konzumovať v nadmernom množstve. Odporúča sa nepiť viac ako tri šálky kávy s kardamónom denne, pretože tento nápoj môže spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky vrátane nespavosti, nervozity alebo zvýšenej srdcovej frekvencie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *