Rusi budujú dedinu pre Američanov, ktorým vadí liberálny svet a chcú tradičné hodnoty

shirakawa go g2953a74b1 1920

Ruské úrady oznámili plány na výstavbu dediny pri Moskve, ktorá bude určená pre konzervatívne zmýšľajúcich Američanov a Kanaďanov. Cieľom tohto kroku je upevniť pozíciu Ruska ako bašty „tradičných“ hodnôt v kontraste so západným liberalizmom.

Tento nevšedný zámer Ruska prichádza v období, keď jeho vzťahy so Západom sa zhoršili po anexii Krymu v roku 2014 a po začiatku invázie na Ukrajinu v roku 2022.

Podľa ruského migračného právnika Timura Beslangurova prejavilo záujem o emigráciu z „ideologických dôvodov“ asi 200 rodín. Beslangurov tvrdí, že najväčšou prekážkou pre „normálnych ľudí“ sú obrovské byrokratické problémy s ruským migračným zákonom. Viní západnú propagandu radikálnych hodnôt a tvrdí, že dnes sa hovorí o 70 pohlaviach a ktovie, čo príde ďalej.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

V súvislosti so zámerom vytvoriť migračnú obec, ktorá by bola založená na tradičných hodnotách, dala administratíva Moskovskej oblasti zelenú pre výstavbu dediny. Financovať ju budú presídľujúce sa rodiny.

Právnik navyše tvrdí, že z podobných ideologických dôvodov by sa do Ruska chceli presťahovať až „desaťtisíce“ cudzincov bez ruských koreňov. Zatiaľ úrady verejne neoznámili plány na výstavbu migrantskej dediny pre Američanov a Kanaďanov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Táto neobvyklá iniciatíva Ruska pritiahla pozornosť médií, pretože ide o nezvyčajný krok v oblasti migrácie. Je zaujímavé sledovať, ako sa bude vyvíjať táto situácia v budúcnosti a aké reakcie to vzbudí vo svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *