Toto je nová úradnícka vláda, ktorú povedie Ľudovít Ódor. Celý zoznam ministrov

urad vlady

Po žiadosti odstupujúceho premiéra Eduarda Hegera o zbavenie poverenia viesť vládu, prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala novú úradnícku vládu odborníkov. Na čele novej vlády stojí Ľudovít Ódor, doterajší viceguvernér Národnej banky Slovenska.

Nová vláda má za cieľ priniesť do slovenskej politiky nový dych a vyriešiť dlhodobé problémy, ktorým krajina čelí. Vláda odborníkov bude zameraná na hospodársky rast, investície, regionálny rozvoj, zdravotníctvo, školstvo a kultúru.

Lívia Vašáková bude zodpovedná za plán obnovy a využívanie eurofondov ako podpredsedníčka vlády. Ministerstvo financií povedie Michal Horváth a ministerstvo vnútra bude viesť Ivan Šimko. Šéfom ministerstva obrany bude Martin Sklenár a ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí povedie Miroslav Wlachovský. Ministerstvo hospodárstva bude viesť Peter Dovhun.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slimáky zmiznú a už sa nevrátia. Stačí zakopať vedro s týmto v záhrade

Jozef Bíreš bude ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Peter Balík bude zodpovedný za investície, regionálny rozvoj a informatizáciu. Pavol Lančarič bude na čele ministerstva dopravy. Michal Palkovič bude ministrom zdravotníctva a Daniel Bútora bude viesť ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu. Silvia Hroncová bude na čele ministerstva kultúry a Soňa Gaborčáková bude ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny. Jana Dubovcová bude zodpovedná za rezort spravodlivosti a Milan Chrenko bude ministrom životného prostredia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Nová vláda odborníkov nahradí dočasne poverený kabinet Eduarda Hegera, ktorý požiadal prezidentku o zbavenie poverenia viesť vládu. Dôvodom boli odchody ministrov Samuel Vlčan a Rastislav Káčer a neschvaľovanie niektorých návrhov Hegerovej úradníckej vlády. Nová vláda odborníkov sa zameriava na stabilitu, odbornosť a riešenie aktuálnych problémov krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *